391. 2007. MÁJUS 31.
Új burgonya, zsenge zöldborsó, idei sárgarépa és friss zöldség kapható már a piacokon. A kérdés csak az, hogy hol, mennyiért?
Új burgonya, zsenge zöldborsó, idei sárgarépa és friss zöldség kapható már a piacokon. A kérdés csak az, hogy hol, mennyiért?
Ha valakinek Chelsea-ről csak a foci jutna eszébe, az jobb, ha tudja, hogy a világ egyik legrangosabb kertészeti rendezvénye is itt zajlik minden évben. Beszámolunk.
Budapest szinte minden hétvégén kínál programot a természetbarátoknak. Június első hétvégéjére a Vásárnaptár.hu a Füvészkertet ajánlotta. Megnéztük.
Ezen a héten a zöldbab árának alakulását vizsgáltuk kiemelten, de nem feledkeztünk meg a leggyakoribb zöldségekről, gyümölcsökről sem!
A Budapestről közvetlen buszjárattal, alig egy óra alatt elérhető Vácrátóti arborétum megér egy kirándulást! Hoztunk néhány fotót kedvcsinálónak.
Kedves Kerttulajdonos! Az ültetési távolság valóban nagyon kevés. Ilyenkor előfordulhat, hogy később az erős oldalgyökerek "megemelik" a kerítés lábazatát. Javaslom, hogy tavasszal minden irányból, egyformán vágja vissza az oldalhajtásokat kb. a felére. Ezt minden évben megismételve sűrű szerkezetű, keskeny sövényt fog kapni, amely - ha a növények oldalt már összeértek - sövénynyíróval vágható.
Üdvözlöm! A rossz hírem az, hogy semmivel nem tudják őket elriasztani! Sajnos meg kell szokni a madarak jelenlétét, illetve át kell alakítani a helyet, a kéreg helyett esetleg talajtakaró növényekkel, vagy kaviccsal, kőzúzalékkal!
Kedves Emese! Ez egy valóban ritka növény: Cornus macrophylla névre hallgat, ez egy som-féle!
Tisztelt János! A végleges tőkeforma a 3. évben alakul ki, ezért azt javaslom, hogy a vesszőket hagyja rövidebbre, akkor is, ha a tőke több, mint 3 éves, de szerintem nem valószínű! Tehát: a lekötött kart hagyja rövidebbre és minden évben hagyja hosszabbra!
Kedves Brigi! Nem ismerem a könyvet, de nem hiszem, hogy bárkit félrevezetnének, hiszen azért szakmai lektoráláson megy keresztül. Az elképzelhető, hogy egyes könyvekben néha eltérő módon írnak ugyan azon növényről, de alapjába véve nagyon nem térnek el, de hangsúlyozom, a könyvet nem ismerem, de a kereskedelmi és szakmai szabályokat figyelembe véve, biztosan használható a könyv!