3956. Nemcsak gyógyhatásában, de élővilágában is kuriózum a hévízi tó
A világon is egyedülálló meleg vizű hévízi tó gyógyhatása meglehetősen ismert, kevesebb szó esik azonban arról, hogy magának a tónak és környékének milyen különleges az élővilága.
A világon is egyedülálló meleg vizű hévízi tó gyógyhatása meglehetősen ismert, kevesebb szó esik azonban arról, hogy magának a tónak és környékének milyen különleges az élővilága.
Hát ennek meg mi értelme? – tehetjük fel szinte joggal a kérdést, de pont egy közintézmény esetéből okulva indulhatunk a megoldás után kutatva.
A würzburgi egyetem szakembereinek döntése alapján a kerti sarkantyúka (Tropaeolum majus) lett a 2013-as esztendő gyógynövénye Németországban.
A Magyar Orchidea Társaság november 16. és 18. között újra megrendezi őszi Orchidea és Bromélia Kiállítását a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban. A háromnapos tárlat a Budavári Kertészet előtt tiszteleg, többek között bemutatja a Budavár cattleya távoli leszármazottait, a színes, nagyvirágú Cattleya hibrideket.
November 1. a mindenszentek, november 2-a pedig a halottak napja. Ezek a napok a halottakra való emlékezés ünnepei nálunk. Az ünnep előestéjén a szentbeszéd közben megkondulnak a harangok, a hozzátartozók a kegyelet virágait tûzik az elhunytak sírjára. Mindenszentek napján a holtak lelki üdvéért gyertyát gyújtanak a sírokon.
Kedves Sipos Balázs! Nyugodjon meg, vissza fognak nőni, illetve újra fognak nőni a kacsok, fog kapaszkodni újra a falom. Azért javaslom, hogy karózza ki, segítse kicsit a falra.
Igen, lehetséges a szárazságtól. De a berkenye tápnövénye a hajtáshervasztó darázsnak is. A lekonyult hajtásokon, körben, apró szúrásnyomokat kell keresni, később ezek a hajtások elszáradnak. Ha erről van szó, a leghatásosabb, ha lemetszeni ezeket a hajtásokat a szúrásnyomok alatt, mert a lankadt részben él a lárva. Üdvözlettel: Növényorvos
Ha egy növényen a száradás tünetei jelentkeznek, akkor első lépésként meg kell állapítani, hogy ezt mi okozhatja. Ez nem minden esetben annyira egyértelmű… A nem megfelelő mennyiségű öntözővíz mellett száradást okozhat a túl sok öntözés miatti gyökérrothadás is, hiszen ebben az esetben is sérül a gyökérzet, és ez gátolja a vízfelvételt. A gyakori, de kis mennyiségű öntözővíz pedig nem nedvesíti át a teljesen gyökérlabdát, a felső réteg nedves ugyan, de a teljes gyökérzethez nem jut elegendő víz. Bármilyen tényező is okozta, a napra ilyenkor nem szabad kitenni a növényt, mert az csak fokozza a párologtatást, és így a száradási folyamat gyorsul. A leszáradt leveleket le kell vágni, és ha a növekvőcsúcs még nem pusztult el, akkor talán új levelet fejleszthet. Az öntözést a fent leírtak alapján a növény igénye, a hőmérséklet és a páratartalom figyelembevételével kell végezni.
Üdvözlöm! A képen egy brazil jázmin (Mandevilla) van. A tejnedve irritáló, mérgező hatású, ezért gyerek ne érje el!
A levéltetvek ellen leggyakrabban használt csapda - ha nem a vegyszeres megoldásokat választjuk - a ragadós szalag vagy hernyóövcsapda. A következő cikkünkből többet megtudhat erről a csapdáról, használatuk igen egyszerű, csak arra kell ügyelni, hogy felhelyezéskor az egész törzs kerületét körbeérje: Használjunk a kertben hernyóövcsapdát! Kapcsolódó cikkeinket is érdemes megtekintenie, ott is hasznos kis növényvédő csapdákat talál. A Biocont Magyarország Kft. cég weboldalán pedig rendelhet is ilyen csapdákat, megbízható cég, kérdésekkel is nyugodtan felkeresheti őket! (Különösen ilyesmikre szakosodtak.)