3976. Igyunk többet, többfélét - ajánlják a dietetikusok
Egészségünk, jó közérzetünk, de akár teljesítményünk is mind azon múlhat, iszunk-e eleget.
Egészségünk, jó közérzetünk, de akár teljesítményünk is mind azon múlhat, iszunk-e eleget.
Az „ERRE VAN ELŐRE” egyetemközi energiatervező kutatócsoport egyre nagyobb aggodalommal figyeli a hazánkban hozott energiapolitikai döntéseket. Magyarország az energiagazdálkodás környezeti teljesítményét (szennyezését) illetően eddig is az Európai Unió legutolsó helyeinek egyikét foglalta el
Közeledik a Karácsony és szerencsére egyre többen választanak élő fenyőfát az Ünnepekre, amit majd kiültethetnek a kertbe. A földlabdás fenyőfák életben maradásához az alábbi szabályokat kell betartani.
Magyarországon egyre több ember, sokszor önhibáján kívül nem tudja családja és saját maga számára biztosítani a szükséges napi élelmiszermennyiséget.
Külföldi meteorológiai intézetek és nemzetközi szervezetek előrejelzései szerint az átlagosnál melegebb időjárás várható 2013-ban, és tavasztól ismét csapadékhiány jelentkezhet a Kárpát-medencében.
Ha kertjét olyan növényekkel szeretné beültetni, amelyek díszítőértékükön túl a madarakat is vonzzák, akkor a következő növényeket javasolnám, figyelembe véve az Ön által leírt talajtípust is. <p>A madarak többek között a fekete eperfa, fehér eperfa, egybibés galalgonya, kétbibés galagonya, madárbirs, tűztövis, kökény, fekete bodza, húsos som termését kedvelik. <p>Számos faj biztosít fészkelési lehetőséget számukra. Közülük én most csak párat emelnék ki pl. közönséges fagyal, mogyoró, borbolya-fajok, ostorménfa.<br>Figyelmébe ajánlom a témához kapcsolódó cikkeinket.
A túl száraz és a túl hűvös helyen tartott növények levelei is sárgulnak. Tegye melegebb helyre a növényt, úgy, hogy télen se legyen alacsonyabb környezetében a hőmérséklet, mint 16 ° C.<p>Öntözni lehetőleg lágy, szobahőmérsékletű vízzel kell (pl. felforralt vízzel vagy esővízzel), mert a meszes öntözővizet nem viseli el. A gyakori vizes permetezés is kedvező hatású.
Az áfonya mészmentes, erősen savanyú kémhatású talajokat szereti. A homokos talaj enyhén savas pH-jú, amin még szépen fejlődhet az áfonya. Szerintem érdemes megpróbálni.<p>A termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyag-tartalma is befolyásolja. Ezért szervestrágyát, tőzeget, fakérget, esetleg forgácsot kell a talajba keverni.<p>A víz szerepe is kiemelkedő jelentőségű, mert az áfonya sekélyen gyökeresedik. A talaj nedvesen tartását mulcsozással (takarjuk a talajt lehetőleg valamilyen szerves anyaggal pl. szénával, szalmával, fűnyesedékkel, komposzttal) segíthetjük. A tápoldatot többször kisebb mennyiségekben célszerű kijuttatni, hogy elkerüljük a tápanyagok kimosódását. A Bluecrop fajtát ajánlanám, mert viszonylag megbízható termőképességű.
A cserebogarak elleni védelem a biokertészetben is elfogadott módszerekkel főként agrotechnikai, mechanikai úton valósítható meg. <p>Ne telepítse szamócáját erdő mellé illetve gyeptörésekbe! A területet gyommentesen kell tartani, azért, hogy a cserebogarak betelepedését és tojásrakását mérsékeljük. A tövekről le kell rázni és el kell pusztítani a kifejlett egyedeket. <p>A lárvák elleni talajfertőtlenítők piros kategóriásak, azaz a biotermesztésben nem használhatók.
A flamingóvirág érzékenyen reagál az ápolási hiányosságokra. Ha nem virágzik, az főként a nem megfelelő tartási körülményekre és tápoldatozásra vezethető vissza.<p>Egész évben világos helyet igényel, de ne tegye ki a közvetlen napsugárzásnak. Szereti a meleget, ezért télen se legyen környezetében alacsonyabb a hőmérséklet 16 ° C-nál. Öntözni lehetőleg lágy, szobahőmérsékletű vízzel kell (pl. esővízzel), mert a meszes öntözővizet nem viseli el. Földjét tartsa nedvesen. A túl száraz és a túl hűvös helyen is sárgulnak a levelek. Gyakori permetezéssel kellően magas páratartalmat biztosíthat a növénynek. Tápoldatozni kéthetente szükséges.