3986. Bonsai öntözése - erre nagyon sok hobbikertész nem figyel
Az öntözővíz megválasztása igen kényes és fontos dolog a bonsai növény öntözésénél. Ha nem figyelünk rá, akkor könnyedén problémákat okozhat.
Az öntözővíz megválasztása igen kényes és fontos dolog a bonsai növény öntözésénél. Ha nem figyelünk rá, akkor könnyedén problémákat okozhat.
A bonsai nevelés egyik legfontosabb mozzanata az átültetés. Mikor és miért kell átültetni? Milyen talajba és milyen edénybe ültessük? Mindenről beszámolunk!
Az Amazonas trópusi esőerdői még mindig szenvednek a világ legnagyobb vízgyűjtőterületét 2005-ben sújtó megaszárazságtól - derítette ki egy nemzetközi kutatócsoport az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA műholdas radarfelvételeit elemezve.
Heti három vagy több adag eper és áfonya evése egyharmaddal csökkentheti a szívroham kockázatát a nőknél - közölték amerikai és brit kutatók új tanulmányukban.
Citrommagot otthon is lehet csíráztatni. Mutatjuk, mire kell figyelni!
A cambriák általában mérsékelten hűvösségkedvelők, kevés napfény azért kell nekik. Ültetőközege legyen apró darabos, nyáridőszakban lehet bőven öntözni és tápozni de két öntözés között picit száradjon le a talaja. A tél közeledtével lassan ki kell szárítani és szárazon, hűvös világos helyen tartani a virágzásig. A miltónia hasonló de ezekben eltér:apróbb szemű ültetőközeg,2 öntözés között ne száradjon ki csak szikkadjon.Kerülendő a közvetlen napfény, még hűvösebb tartás mint a cambriánál. A télidőszak ugyanúgy csak nem szárazon hanem nyirkosan tartva.
www.kertepito.com//fuvesites-menete Kérem tekintse meg ezt a linket és választ kap kérdéseire
A virágcsalán (Coleus blumei). A mellékelt írásban pontosan megtudhatja a gondozását is.
Fontos a tápanyagdús talaj, ezért tavasztól őszig kéthetente egyszer adjunk neki tápoldatos vizet. Hogy a későbbiekben megmaradjon, a sztíviát kétévente egyszer érdemes nagyobb cserépbe átültetni, ezt mindig tavasszal végezze majd el. A locsolásnál is érdemes odafigyelni, nyáron a nagy melegben rendszeresen öntözze a földjét, de ne legyen pangó víz alatta, vagy rajta, mert a kiszáradás, és a túllocsolás is végzetes lehet a növény számára. Az édesítéshez mindig a felső friss csúcshajtásokat vágja le. Nyáron minél jobban vágja a növényt, annál erősebb lesz és bokrosabban növekedik. hajtásdugvánnyal, de lehet magról is. Rendszeresen öntözni kell, és tápdús talajba ültesse.
Totális hatású gyomirtó szer jöhet számításba (pl. Glialka 480 Plus, Medallon Premium, Roundup Bioaktív), és a tavaszi hajtásnövekedés kezdetén, illetve kora ősszel kell kipermetezni a lombra. Óvatosan, mert ezek a készítmények minden növényt leperzselnek, amivel érintkezésbe kerülnek! Sajnos a vadszőlő "agresszív" növény, ezért ha mindez nem hoz eredményt, csak a tövek teljes kiásása jelenthet hosszabb távon megoldást.