3991. Kint fagyos az idő? Tervezzük meg bent nyári kertünket!
Regisztrálási akció a Tulipanshop.hu virághagyma webáruházban.
Regisztrálási akció a Tulipanshop.hu virághagyma webáruházban.
Használjuk ki a havat, a hóból nagyszerű tujaöntöző víz lesz! És még valami: télen is sok bosszúságot okoznak a szomszéd vagy a kóbor macskák. Tartsuk távol őket!
A magyar szemérmesen kolumbiai virágnak hívja, de más nyelvek híven tükrözik e virág fő jellemzőjét: a spanyol Flor de Labios, az angol Hot Lips Plant...
Az esetek többségében nem a talajjal, a hellyel van baj, a légköri aszály hibáztatható. Pedig egyszerű lenne megmenteni a barnuló tujákat.
A jégsaláta önállóan is kitűnő saláta, de felszeletelve, más salátafélékkel keverve finom vegyes salátaegyveleget ad.
Kedves Karola! Milyen növényét támadta meg hernyó, sajnos nem mindegy hogy milyen növény (ha em tudja a növényei nevét, akkor küldjön képet legyen szíves), mert nincs általános szer. Növény és kártevő függő.
Tisztelt gezi35! Valószínűleg egy száraz időszakot követő nagy csapadékmennyiség okozta gyümölcshús repedését. Ez csonthéjasoknál gyakran előfordul. Megelőzni úgy lehet, hogy állandó vízmennyiséget juttatunk a fák tövéhez. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Kedves raniko! Igazából semmit! Nem kell bántani, ez természetes folyamat! Ha úgy érzi, hogy túl nagy és a növényt elhúzza, vagy fel döntheti, akkor vágja le nyugodtan.
Véleményem szerint a birs még nem érett meg rendesen. illatuk az érés folyamán kifog fejlődni.
Kedves József! Még soha nem próbáltam így és nem is jellemző gyakorlat! Javaslom, hogy vegyen gazdaboltban sima vas-gálicot és feloldva öntözze meg vele a növényt! Ez egy olcsó és hatékony módszer!