396. SZEDD MAGAD ÜLTETVÉNYEK 2007-BEN
A késő tavaszi fagykárok számos gyümölcsösben szinte teljes terméskiesést okoztak, ezért újra összegyűjtöttük, hogy ebben az évben hol nyílnak szedd magad gyümölcsösök.
A késő tavaszi fagykárok számos gyümölcsösben szinte teljes terméskiesést okoztak, ezért újra összegyűjtöttük, hogy ebben az évben hol nyílnak szedd magad gyümölcsösök.
Idén 30 éves Magyarország első hegyvidéki nemzeti parkja, a Bükki. 1300 növény- és 22 000 állatfaj otthona. Nézd meg a legszebb részeit videón!
Ha összehasonlítjuk az elmúlt hét zöldség-gyümölcs árait az egyes piacokon és a bevásárolóközpontokban, meg fogunk lepődni!
Az Energiaklub bemutatja a legfrissebb eredményeket és elméleteket. Jön a tenger és a szén-dioxid? Valóban melegebb van, mint négy éve?
Beindult a málnaszezon! A többi gyümölcshöz hasonlóan a málna is 1-2 héttel korábban érik! Nehogy lemaradj róla! ,
Kedves régi-kérdező hömpölygő! A szellőrózsa évelő növény, ezért ilyenkor alig van valami kis "növényke". Nyugodtan vegyen belőle és ültesse el, tavasszal biztosan ki fog hajtani!
Üdvözlöm! A képen valóban csicsóka (Solanum tuberosum) van. Helyes azonosítás!
Kedves Fehér Katalin! A képen egy ékszerorchidea (Ludisia discolor) látható.
Kedves Szabó Eszter! A képen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Hazája: Ausztrália, akár 30 méteresre is megnő. Örökzöld és eléggé gyorsan nő. Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
Üdvözlöm! Jó lenne tudni, hogy hány éves! A mimózák 1-2 éves növények. A magvetés idejében virágzik is. Lehetséges, hogy öreg a növény!