396. SZEDD MAGAD ÜLTETVÉNYEK 2007-BEN
A késő tavaszi fagykárok számos gyümölcsösben szinte teljes terméskiesést okoztak, ezért újra összegyűjtöttük, hogy ebben az évben hol nyílnak szedd magad gyümölcsösök.
A késő tavaszi fagykárok számos gyümölcsösben szinte teljes terméskiesést okoztak, ezért újra összegyűjtöttük, hogy ebben az évben hol nyílnak szedd magad gyümölcsösök.
Idén 30 éves Magyarország első hegyvidéki nemzeti parkja, a Bükki. 1300 növény- és 22 000 állatfaj otthona. Nézd meg a legszebb részeit videón!
Ha összehasonlítjuk az elmúlt hét zöldség-gyümölcs árait az egyes piacokon és a bevásárolóközpontokban, meg fogunk lepődni!
Az Energiaklub bemutatja a legfrissebb eredményeket és elméleteket. Jön a tenger és a szén-dioxid? Valóban melegebb van, mint négy éve?
Beindult a málnaszezon! A többi gyümölcshöz hasonlóan a málna is 1-2 héttel korábban érik! Nehogy lemaradj róla! ,
Lehetséges, hogy már túlérett a füge, mert akkor hajlamos arra, hogy nyomás hatására szétnyíljon. A füge előső termése már augusztus végén érik. Mivel az idei nyár és ősz nem volt túl meleg, valószínű ez későbbre tolódott.
Növényvédelmi szakmérnök kollégám a következőket javasolja: "a vértetű rajzása az alma zöldbimbós állapotára tehető, akkor, mivel tetű, egy sima Pirimoros vagy Chess-es permetezéssel leküzdhető, de résen kell lenni, mert ha elszalasztja a rajzást, amikor kijönnek a ´gyapjú alól´, akkor már nem sokat ér, mint a víz az olajos rétegről lecsöpög róluk a permetlé, aztán éldegélnek vígan tovább, amíg meg nem halnak." <p> Mivel nagyon erős fertőzésről van szó, reménykednünk kell, hogy tavaszig kitart a fácska, s hatásos lesz a kezelés. (Amit még talán ősszel megtehet, hogy kefével eltávolít annyi vértetűt, amennyit csak lehetséges.)
A legtöbb kaktusz a minusz 1-2 fokot még kibírja, de mivel hazánkban nem ritka a minusz 10-20°C fok sem, ezért mindenképp egy védett helyre kell vinni őket. Legjobb számukra a világos 5-10°C-os helység. <p>Vannak viszont télálló kaktuszok, azok a mi teleinket is gond nélkül átvészelik a szabadban.
Valószínű, hogy valamilyen gombás betegség támadta meg a rózsabokrait. Most ősszel érdemes eltávolítani a betegnek tűnő, a vesszőn foltos részeket, majd tavasszal, metszés után gombaölő szerrel kellene kezelni a növényt. Ha tud képet beküldeni a rózsáról, talán könnyebben meg tudjuk állapítani, hogy mi is támadta meg a rózsabokrokat.
A levelek barnulását valóban okozhatja napégés is, de káliumhiányra is következtethetünk. Ha azonban nyáron rendszeresen kapott tápanyagutánpótlást a fácska, nem valószínű e hiánytünet, s marad, a tartósan nedves talaj, ami szintén okozhat hasonló tünetet. Tél felé közeledve ugyanis egyre kevesebb locsolást igényel a fa. <p> Bővebb leírás a citrusfélékről az alábbi cikkekben: