4031. Növényvédő szerek kiskultúrás engedélyezését kezdte meg a Nébih
Egy gyomirtó, egy gombaölő és egy rovarölő szerre adta ki az első három hatósági kiskultúrás engedélykiterjesztést a Nébih Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatósága.
Egy gyomirtó, egy gombaölő és egy rovarölő szerre adta ki az első három hatósági kiskultúrás engedélykiterjesztést a Nébih Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatósága.
A hirtelen felmelegedés utáni gyors lefolyású virágzás és a kevés méh miatt nem lehet az idén kiemelt gyümölcstermésre számítani. Az ok prózai: a megfogyatkozott méhcsaládok egyszerűen nem győzték a sok munkát, a fák beporzását.
A máriatövis segíti a máj sejtjeinek regenerálódását. Már az ókori birodalmakban is felismerték jótékony hatását és rendszeresen fogyasztották.
Miért alszanak a virágok? Nem azért, mert fáradtak, és még csak nem is azért, mert álmosak - a legtöbb tudós szerint éppen hogy azért, mert kellőképpen fejlettek.
Napjainkban egyre nő azok száma, akik nyitottak az ökológiai gazdálkodásra. A minőségi, ugyanakkor kisebb volumenű termelés előnyeit felismerve a Magyar Ökológiai Gazdálkodásért Egyesület úgy döntött, hogy hazai viszonylatban is alkalmazható szakmai kiadványsorozatot indít a témában.
Diófa gnomóniás levél- és gyümölcsfoltossága. Mivel a fertőzés forrása a lehullott levél, ezért kiskertekben a lehullott levelek összegyűjtése és megsemmisítése eredményre vezethet. A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan).Az őszi lombhullás után a kórokozó áttelelelését megakadályozandó vegyszeres permetezés javasolt (pl.: Topas, Champion). A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan). A körtefát valószínűleg lisztharmat támadta meg: Agrokén, bordóilé+Kén FW, Chorus 75WG, Karathane LC, Kén hatóanyagú gombaölő szerek, Nevikén, Nimrod 25 EC, Oleo-Szulfur SC, Rézkén 650 FW, Score 250 EC, Systhane 12 E, Systhane MZ, Tio Biola, Tiosol, Topas 100 EC, Vegesol eReS, Vektafid S, Sumi-8 12,5 WP
A válasz a mellékelt cikkben található!
Igen a Rhododendront lágy vízzel kell öntözni. Ezt elérhetjük úgy, hogy esővízzel, vagy esővíz és csapvíz keverékkel öntözünk. Mivel írta, hogy ez nem megoldható, a következőt javasolom: csökkenti a keménységet, ha a vizet felforraljuk és kihűlés után ezzel öntözünk. Egyéb módszerekkel is kísérleteznek, pl. savanyú tőzeget tesznek egy edénybe, és a vizet ebben hagyják állni egy napig. Hallottam arról is, hogy a vízbe literenként néhány csepp citromot tesznek.
Sárguló levelekkel jelzi, ha túl kevés nedvességet kap. Újabban szokás a rhododendron tövét szintén savanyú hatású faháncsréteggel mulcsozni, ami jobban megőrzi a nedvességet. Kiültethető a cserépből a kertbe. De fontos tudni, hogy a savanyú talajt szereti. Ha ez nem adott, akkor tőzeggel, levélavarral, fenyőtűréteggel alakíthatunk ki megfelelő vízáteresztő talajréteget. Tápanyagban szegényebb homoktalajokon is megél, ha elég nedvességet kap. A tömör, nedves talajt viszont nem bírja. fel kell lazítani, mielőtt elülteti.
Igen ki lehet ültetni. A mellékelt cikkben talál pontos leírást. A virág szerintem-így látatlanban Rhipsalis-féle lehet. Vesszőkaktusz, és párás, árnyékos körülményeket kíván. A hajtásokat langyos vízzel permetezzük a növekedés időszakában! A mészmentes talaj a legmegfelelőbb a Rhipsalis számára. A kaktusz lecsüngő hajtásaival igen jól mutat függőkosarakban. Ha a növényhez hozzáérnek, több hajtás könnyen letörhet.