4046. Kiváló meggy- és cseresznyetermés ígérkezik Elvira majorban
Az idei szüret mind termésennyiségben, mind minőségileg kiválóan alakul. A cseresznye már javában érik, a meggy ízesebb fajtái pedig még csak most következnek.
Az idei szüret mind termésennyiségben, mind minőségileg kiválóan alakul. A cseresznye már javában érik, a meggy ízesebb fajtái pedig még csak most következnek.
A meggy vértisztító, emésztést segítő és húgyúti fertőzésekre is kiválóan alkalmazható. Tele van antioxidánsokkal és vitaminokkal.
Itt az allergiaszezon, tovább erősödött a pollenterhelés… hallhatjuk egyre gyakrabban ezeket a kifejezéseket, de valóban csak a pollenek okolhatók a kellemetlen tünetekért: az orrfolyásért, a tüsszögésért, a szemek duzzanatáért?
Minden évben tömegével árulják a muskátlit a piacokon, és sokan szeretnék, ha a növény igazi óriássá növekedne.
Előre kell bocsátanom, hogy soha nem foglalkoztatott különösebben a horoszkóptéma, a virágok annál inkább. Aztán olvastam egy szösszenetet a virágok és a csillagjegyek kapcsolatáról.
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.