4046. Kiváló meggy- és cseresznyetermés ígérkezik Elvira majorban
Az idei szüret mind termésennyiségben, mind minőségileg kiválóan alakul. A cseresznye már javában érik, a meggy ízesebb fajtái pedig még csak most következnek.
Az idei szüret mind termésennyiségben, mind minőségileg kiválóan alakul. A cseresznye már javában érik, a meggy ízesebb fajtái pedig még csak most következnek.
A meggy vértisztító, emésztést segítő és húgyúti fertőzésekre is kiválóan alkalmazható. Tele van antioxidánsokkal és vitaminokkal.
Itt az allergiaszezon, tovább erősödött a pollenterhelés… hallhatjuk egyre gyakrabban ezeket a kifejezéseket, de valóban csak a pollenek okolhatók a kellemetlen tünetekért: az orrfolyásért, a tüsszögésért, a szemek duzzanatáért?
Minden évben tömegével árulják a muskátlit a piacokon, és sokan szeretnék, ha a növény igazi óriássá növekedne.
Előre kell bocsátanom, hogy soha nem foglalkoztatott különösebben a horoszkóptéma, a virágok annál inkább. Aztán olvastam egy szösszenetet a virágok és a csillagjegyek kapcsolatáról.
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola