4046. Kiváló meggy- és cseresznyetermés ígérkezik Elvira majorban
Az idei szüret mind termésennyiségben, mind minőségileg kiválóan alakul. A cseresznye már javában érik, a meggy ízesebb fajtái pedig még csak most következnek.
Az idei szüret mind termésennyiségben, mind minőségileg kiválóan alakul. A cseresznye már javában érik, a meggy ízesebb fajtái pedig még csak most következnek.
A meggy vértisztító, emésztést segítő és húgyúti fertőzésekre is kiválóan alkalmazható. Tele van antioxidánsokkal és vitaminokkal.
Itt az allergiaszezon, tovább erősödött a pollenterhelés… hallhatjuk egyre gyakrabban ezeket a kifejezéseket, de valóban csak a pollenek okolhatók a kellemetlen tünetekért: az orrfolyásért, a tüsszögésért, a szemek duzzanatáért?
Minden évben tömegével árulják a muskátlit a piacokon, és sokan szeretnék, ha a növény igazi óriássá növekedne.
Előre kell bocsátanom, hogy soha nem foglalkoztatott különösebben a horoszkóptéma, a virágok annál inkább. Aztán olvastam egy szösszenetet a virágok és a csillagjegyek kapcsolatáról.
Tisztelt Judit! A hajtatott tökfélék hőmérsékleti igénye éjszaka 16-18 C fok nappal 20-25 C fok. Ez a növények ideális fejlődéséhez alkalmas hőmérséklet. Ezen kívül fontos még hogy a növények napos helyen legyenek. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert,hu
Üdvözlöm! A fikuszok nehezen tartható szobanövények közé tartoznak. Ezek a tünetek a száraz levegőnek tudhatóak be szerintem, illetve egy baktériumos fertőzés lehetnek a pöttyök okai.
Üdvözlöm! A ferdeség szerintem a fototropizmus miatt, azaz a fény felé növekedés miatt van. Forgassa a cserepet és ki fog egyenesedni a növény. A tünetek szerintem talán a víztől van, javaslom, hogy két hetente öntözze ilyenkor, nyáron hetente. HA ritkán öntözi, akkor champion nevű szerrel permetezze le hetente, összesen háromszor.
Üdvözlöm! A kép alapján magnézium, vagy kálium hiányra utal, ez meszes talajon szokott előfordulni, de lehet (mivel savanyú földben van) hogy valamilyen gombabetegség. Permetezze le Champion nevű szerrel hetente, összesen kétszer! A bimbómra vigyázzon, óvatosan fújja ott!
Kedves Ferenc! A képek alapján a fagykártól keletkezett sebekben penész telepek jelentek meg. Javaslom, hogy a virágzás előtt alaposan permeztezze le gombaölő szerrel (Dithane, Champion) hetente és összesen háromszor.