4066. Magyar kutatók fékezhetik meg a gesztenyefák pusztulását
Évtizedek óta pusztítja a gesztenyéseket a Kínából származó Cryphonectria parasitica, ismertebb nevén a kéregrák.
Évtizedek óta pusztítja a gesztenyéseket a Kínából származó Cryphonectria parasitica, ismertebb nevén a kéregrák.
Hévíz a városok, Csopak pedig a falvak között ezüstérmet kapott a belgiumi díjkiosztón az Entente Florale Europe, vagyis Európai Virágos Városok és Falvak versenyében. Az európai díjakat jövőre Százhalombattán adják át.
Somogy megyében 63 parlagfűvel fertőzött területet mértek be 845 hektár összterületen egy szeptember közepén végrehajtott háromnapos légi felderítés során - közölte a Somogy Megyei Kormányhivatal Növény-és Talajvédelmi Igazgatósága az MTI-vel kedden.
Helyreállították a Tolna megyei Kakasd mellett fekvő borókást, a számos védett növénynek otthont adó területről agresszíven terjedő és inváziós fajok példányait irtották ki.
Százmillió évvel korábbról eredhetnek az első virágos növények, mint vélték - derül ki a virágpor-kövületekből, amelyeket svájci és német tudósok elemeztek.
Kedves Kérdező! Weboldalunk elsősorban magazin jellegű, nem vagyunk közvetlen kapcsolatban kertészetekkel, faiskolákkal. Esetleg próbálja meg a következő két weboldalt, hátha sikerrel jár a vásárlást illetően: Hunyadi Garden Szentiványi Dió Faiskola
Ártani szerintem nem fog, de jelenleg segíteni sem. Ilyenkor már nincs tápanyagfelvétel, mélynyugalom kezdődik. Inkább ültetés előtt érett szerves trágyát, vagy komposztot lenne jó használni, az "biztonságosabb", mint a műtrágya. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt Hömpölygő! Válaszunkat akadályozza az a tény, hogy nem ismerjük a növény pontos nevét. A fénykép alapján a Cupressus nemzetség egy tagjára (talán Cupressus arizonica??) gondolunk, de a kép nem elegendő a pontos faj, és fajta meghatározásához. Javaslom, hogy legközelebb csak pontos név ismeretében vásároljon. Így utána tud nézni várható méreteinek, kezelésének. Ha a növény valóban egy Cupressus fajta, védett helyre kell ültetni, mert -különösen fiatal korban- fagyérzékeny lehet. Töve környékét takarni tölgylombbal a legjobb, mert ez alatt nem "fülled be" a növény. Cserépben való teleltetésnek nincs túl sok értelme, a növény a szabadban érzi jól magát, és az átültetést sem szereti. üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves kérdező! Oldalunk magazin jellegű, nem foglalkozunk értékesítéssel, ezért nem talált lehetőséget a növény beszerzésére. Esetleg - ha még nem próbálta - látogassa meg a http://steviashop.hu/ vagy http://stevia.uw.hu/termesztes.html oldalát, hátha tőlük lehet rendelni.
Hát, a rágcsálók fertőzéseket terjeszthetnek, vonzzák a legyeket is. Ha valamilyen hús- vagy tejtermék kerülhetett a komposztba, akkor azok nagyon vonzzák az egereket. Üdvözlettel: Növényorvos