411. Őszi kikerics ültetése, gondozása, lelőhelyei
Az őszi kikerics (Colchicum autumnale) egy picike hagymás évelő növény, mely ősz elején virágzik. Nagyon hasonlít a krókuszra, ezért ha nem figyelünk oda, könnyen össze lehet vele keverni.
Az őszi kikerics (Colchicum autumnale) egy picike hagymás évelő növény, mely ősz elején virágzik. Nagyon hasonlít a krókuszra, ezért ha nem figyelünk oda, könnyen össze lehet vele keverni.
Piaci árkörkép július közepén a hazai piacokon, Németország nagyobb városaiban és a sógoroknál.
Apró oázis a Belváros aszfaltsivatagában, amelyről még sok helyi lakos sem tud. Aki viszont egyszer bejutott a kerítésen, csak ámul.
Lassan közeledünk a nyár vége felé. Lakjunk jól az idénygyümölcsökből, amíg lehet! Nézzük az árakat!
Augusztusi piacárak. Nézzünk körül, hogy hol érdemes bevásárolnunk a befőzéshez!
Levéltetű , jól gondolta. A ragacsosság a mézharmattól van, mert a tetvek miatt nem tud a növény lélegezni. A korompenész gombái megszaporodnak rajta és ezért szárad el a növény levele. A növények lemosása sokat segít, de lehet a boltokban kapni olajos permetezőszereket: pl Vektafid. Az olaj elzárja a tetveket a levegőtől és elpusztulnak, ez is bio módszernek számít.
Örökzöld, bokros, dúsan virágzó szobanövény. Tavasztól késő őszig folyamatosan ellepik csöves, narancsvörös, fehércsúcsú, izzó cigaretta formájú virágai. Tavasztól őszig a szabadban is tartható, kisigényű szobanövény, kedveli a félárnyékot, érdemes hetente tápoldatozni a szebb virágzás érdekében.
Amikor az első levelek megjelennek, a gumót vegyük ki a régi földből, és ültessük át. Az átültetéskor az elhalt gyökereket távolítsuk el, és a gumót úgy helyezzük a cserépbe, hogy a felső egyharmada kiálljon a földből. A mély ültetést a növény nem tűri. Kezdetben kevesebb vizet igényel, később fokozatosan többet. Tíznaponta tápoldatozzuk. A gondosan nevelt, idős ciklámen sok virágot hoz. Vigyük olyan helyre, ahol nem tűzi a nap és szórt fényben van. Hűvösebb szobába például, de a teraszon is maradhat, ha nem túl szeles a helye.
Virágföld tökéletes, de tavasztól őszig tartsuk nedvesen; két öntözés között hagyjuk kicsit kiszáradni a földjét. Alulról locsoljuk, hogy a száraknál ne képződjön penész. Télen keveset locsoljuk. Páratartalom A növény magas páratartalmú levegőt igényel, máskülönben a bimbók lehullanak; állítsuk a cserepet durva homokkal felszórt tálcára, s tartsuk nedvesen. Tápoldat A nyári növekedési periódus alatt használjunk kéthetente enyhe tápoldatot. Átültetés Ha szükséges, tavasszal ültessük át. Az átültetés a növény gyors növekedése miatt esetleg a nyár vagy az ősz folyamán is szükségessé válhat. Virágföld és humusz vagy durva tőzegmoha fele-fele arányú keverékét használjuk. Ha egy kifejlett növényt már nem akarunk nagyobb cserépbe ültetni, alkalmazhatunk felszíni talajcserét is. Ötlet Jó hatással lehet a növények fejlődésére, ha a begóniás cserepeket nedves tőzeggel vesszük körül. Ezzel biztosítjuk a jótékony, nedves, párás levegőt a növény közvetlen környezetében.