4146. Rekordkorán szüretelhetünk meggyet és cseresznyét idén!
Az enyhe tél miatt egy hónappal korábban borultak virágba a gyümölcsfák. Korai meggy- és cseresznyeszüretünk lesz!
Az enyhe tél miatt egy hónappal korábban borultak virágba a gyümölcsfák. Korai meggy- és cseresznyeszüretünk lesz!
Közeledik húsvét ünnepe, amikor jellemzően sok-sok finomság kerül a családi asztalra.
Esztétika és funkcionalitás, mint kettős szempont a kerti térburkolat megválasztásakor.
Esztétika és funkcionalitás, mint kettős szempont a kerti térburkolat megválasztásakor.
A földieper (Fragaria x ananassa) a rózsafélék családjába tartozó, alacsony növésű bokornövény.
Üdvözlöm! Ez egy szakáll bromélia (Tillandsia). Egy ágra kell kötözni valóban és permetezni, mert így kell "öntözni". Meleget szereti, sok párát,kedveli a fényt. Tavasztól vízben feloldott tápoldattal kell permetezni és így lehet fedezni a tápanyag-igényét.
Kedves Tibor! Ez a tünetet lenticella foltosságnak hívják. Elsősorban a kalcium hiány váltja ki. Amikor kevés a csapadék, akkor ez gyakoribb jelenség, mert a fák nem tudnak elég kalciumot felvenni. A túl későn szedett, túlérett almák esetében gyakrabban előfordul. Javaslom, hogy jövőre valamilyen kalcium tartalmú szerrel pótolja és meg fog szűnni, de mindenképpen visszafog szorulni a jelenség,.
Gyógyászati felhasználásra legelterjedtebb az Aloe Barbadensis Miller faj.
Kedves Éva! A flamingóvirág a savanyú földet szeret kb5 PH-t. Az öntöző vízre is nagyon érzékeny, a csapvizet nem szereti. A képek alapján ez lehet a gond, illetve égésnek tűnik még a foltok alapján. Szerintem a két dolog együttes jelenségei.
Kedves Mária! Az első képen felül szerintem sárkány gyümölcs van, alatta biztosan khaki szilva. A második képen valamelyik pálma fürtös termése látható.