4166. 5+1 tipp a kertgurutól, hogyan locsoljunk kánikulában
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
Az uborkalét külsőleg és belsőleg egyaránt használják. Ha megisszuk, kellemes üdítőhöz jutunk, emellett magas vitamin és ásványi só tartalma biztosítja számunkra a jó közérzetet.
A stroke, ami világszerte a harmadik leggyakoribb halálozási ok- és a leggyakoribb rokkantsághoz vezető betegség, megelőzhető. Ehhez nem kell más, mint hogy odafigyeljünk magunkra és másokra, minimalizáljuk a kockázati tényezőket és észrevegyük a figyelmeztető jeleket.
A nyári időszakban fontos szerep jut a befőzésnek: kedvenc gyümölcseinkből lekvárt és befőttet is készíthetünk. A hagyományos eper, kajszi és szilva mellett érdemes nektarinból és szederből főzött téli csemegékkel is megtölteni a kamra polcait.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete (MKOE) idén szeptemberben is megrendezi kaktusz kiállítását és vásárát Budapesten, a Füvészkertben.
Nagyon köszönjük, a klassz tippet, írunk róla! Édenkertész
Kerülni kell a tűző napot az elhelyezésnél, és nem szabad túlöntözni. Nagyon erős fényben, főként ha ablakon keresztül is rá tud sütni a nap gyakran világos leveleket fejleszt, és ugyanez történhet a túlöntözésnél is. A Zamioculcas igen jó szárazságtűrő, a kimondottan ritka öntözéssel szebb növény nevelhető belőle, mint a gyakorival.
A kék áfonya kifejezetten savanyú kémhatású talajban érzi jól magát, ennek hiányában sárgulhatnak levelei. Amennyiben 2 évnél régebben van ugyanabban a talajban, tőzeggel kevert új talajba ültesse át. Wuxal szuper komplex műtrágyaoldattal 2 hetente öntözze be földjét, így megelőzheti az esetleges tápanyaghiányt. A japánjuhar leveleit a nyári hónapokban a tűző nap gyakran leégeti. Sajnos ez a növény nem bírja a forróságot. Ha edényben neveli, helyezze a nyári hónapokban félárnyékos helyre, déli órákban ne érje közvetlen napfény. A szabdföldbe kiültetett növénynél a kritikus hetekben árnyékolja a juhar lombját.
Valamilyen aerosollal be kellene fújni a járatba, a fészket pedig egyszerűen leverni. Számtalan készítmény van a piacon, Biolit, Protect, Vape, Raid...
Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről! Valamint szíveskedjen tájékoztatni, hogy hol él a növény (talajban vagy dézsában), mióta van ott, és hogyan kezeli. Édenkertész