4166. 5+1 tipp a kertgurutól, hogyan locsoljunk kánikulában
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
Az uborkalét külsőleg és belsőleg egyaránt használják. Ha megisszuk, kellemes üdítőhöz jutunk, emellett magas vitamin és ásványi só tartalma biztosítja számunkra a jó közérzetet.
A stroke, ami világszerte a harmadik leggyakoribb halálozási ok- és a leggyakoribb rokkantsághoz vezető betegség, megelőzhető. Ehhez nem kell más, mint hogy odafigyeljünk magunkra és másokra, minimalizáljuk a kockázati tényezőket és észrevegyük a figyelmeztető jeleket.
A nyári időszakban fontos szerep jut a befőzésnek: kedvenc gyümölcseinkből lekvárt és befőttet is készíthetünk. A hagyományos eper, kajszi és szilva mellett érdemes nektarinból és szederből főzött téli csemegékkel is megtölteni a kamra polcait.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete (MKOE) idén szeptemberben is megrendezi kaktusz kiállítását és vásárát Budapesten, a Füvészkertben.
Nyáron gyakran kell öntözni, lágy vagy esővízzel. Ha a talajfelszíne száraz, akkor már öntözze. A levelekre és a hajtáscsúcsra ne kerüljön víz, mert az rothadáshoz vezethet. Nyáron kéthetente kell tápoldatozni. A magas kálium-tartalmú műtrágya kedvező számára. A banán tartásáról többet is megtudhat az alábbi cikkeinkből.
Nyáron vagy ősszel kell kiültetni, laza szerkezetű homokos talajt igényel. Ne legyen túl száraz a levegő környezetében. Ugyanakkor világos, napos hely a kedvező számára. Az első télen, amit kinn tölt a szabadban, a fagyoktól meg kell védeni.
A mohásodás csökkentésére használjon vas-szulfát tartalmú műtrágyát. A kijuttatást követő 2. hétre a moha teljesen kipusztul, utána már csak ki kell gereblyézni.
Gyökerestől távolítsa el pl. ássa ki a csalánt. Ha már túlzottan is elszaporodott kaszálja folyamatosan. A vágás legyen olyan mély, hogy már ne legyen képes újra fejlődni a növény.
A termő almafáknál a ritkítást kell elvégezni. A letört ágrészeket, a hosszú, meredeken felefelé álló fattyúhajtásokat, a lefelé növő hajtásokat, az árnyékolt helyzetben lévő belső hajtásokat, a törzshöz túl közeli hajtásokat le kell vágni. A kedvezőtlen irányba (keresztbe) növő hajtásokat a megfelelő irányba néző rügyre metssze vissza. A már idős, kevésbé termő hajtásokat le lehet vágni. A monília következtében kialakult gyümölcsmúmiákat pedig el kell távolítani.