4166. 5+1 tipp a kertgurutól, hogyan locsoljunk kánikulában
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
Az uborkalét külsőleg és belsőleg egyaránt használják. Ha megisszuk, kellemes üdítőhöz jutunk, emellett magas vitamin és ásványi só tartalma biztosítja számunkra a jó közérzetet.
A stroke, ami világszerte a harmadik leggyakoribb halálozási ok- és a leggyakoribb rokkantsághoz vezető betegség, megelőzhető. Ehhez nem kell más, mint hogy odafigyeljünk magunkra és másokra, minimalizáljuk a kockázati tényezőket és észrevegyük a figyelmeztető jeleket.
A nyári időszakban fontos szerep jut a befőzésnek: kedvenc gyümölcseinkből lekvárt és befőttet is készíthetünk. A hagyományos eper, kajszi és szilva mellett érdemes nektarinból és szederből főzött téli csemegékkel is megtölteni a kamra polcait.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete (MKOE) idén szeptemberben is megrendezi kaktusz kiállítását és vásárát Budapesten, a Füvészkertben.
Üdvözlöm! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható. Sok vizet igényel, úgyhogy azt javaslom, hogy a cserép alatt mindig legyen egy tál, amibe pár cm. vastagon kavicsokat szór, hogy a pangó víztől megóvja. Sok öntözést igényel tehát, de jó vízgazdálkodású talajba kell ültetni, soha nem állhat alatta víz! A kép alapján azt mondanám, hogy sok vizet kapott, ami állt alatta!
A léggömbvirág vagy hírharang (Platycodon grandiflorum) egy július-augusztusban virágzó évelő növény. Leginkább a tartós nyári virágzása miatt kedvelt növény. Általában 40-70 cm-re nő meg, és a napos vagy félárnyékos környezetet szereti. A rózsaszín-fehér változata a félárnyékban tartja meg jobban a színét. A léggömbvirág számára fontos a jó vízelvezetés. Az agyagos talajt nem szereti, ezért ültetés előtt homok és tőzek keverékével lazítsa fel a talajt, ha szükséges. Nem szabad túllocsolni a növényt, földje legyen mindig nyirkos, de ne nedves. A nagy melegekben jó ötlet a talajtakarás használata, továbbá nyár elején ajánlott megtrágyázni a növényt. Akárcsak más növények esetén, az elvirágzott virágok eltávolításával a virágzása meghosszabbítható. Szaporítása: magvetéssel, tavasszal; a tőosztás gyakran sikertelen.
Kedves Szabó Tibor! Ha ág aprítás, gally aprítás, fa apríték darálás címszó alatt keres, fog megoldást találni a problémájára. Sok szerencsét kívánunk!
A pontos faji meghatározáshoz jobban meg kéne őket vizsgálni, személyesen, de így képről címeres poloskák családjába tartoznak, amik növényeken táplálkoznak. Javaslom a kis poloskák elengedését jó messze a haszonnövényektől. Üdv: Növényorvos
Üdvözlöm! Hát ez elég nehéz látatlanban, de elképzelhető, hogy a virágok súlya az, amitől, lehajlik, egyszerűen lehúzza. Ezt már én is tapasztaltam a sajátomon. De ezen kívül természetesen számos oka lehet: baktériumos fertőzés, gomba betegség, vagy esetleg valami kártevő, ami rághatja a gyökereket, bár ha minden tünet nélkül történt mindez, akkor valószínűleg a virágok súlya lesz!