4166. 5+1 tipp a kertgurutól, hogyan locsoljunk kánikulában
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
Az uborkalét külsőleg és belsőleg egyaránt használják. Ha megisszuk, kellemes üdítőhöz jutunk, emellett magas vitamin és ásványi só tartalma biztosítja számunkra a jó közérzetet.
A stroke, ami világszerte a harmadik leggyakoribb halálozási ok- és a leggyakoribb rokkantsághoz vezető betegség, megelőzhető. Ehhez nem kell más, mint hogy odafigyeljünk magunkra és másokra, minimalizáljuk a kockázati tényezőket és észrevegyük a figyelmeztető jeleket.
A nyári időszakban fontos szerep jut a befőzésnek: kedvenc gyümölcseinkből lekvárt és befőttet is készíthetünk. A hagyományos eper, kajszi és szilva mellett érdemes nektarinból és szederből főzött téli csemegékkel is megtölteni a kamra polcait.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete (MKOE) idén szeptemberben is megrendezi kaktusz kiállítását és vásárát Budapesten, a Füvészkertben.
Kedves Amary! Elképzelhető, hogy a talajjal van baja, mert a laza tőzeges talajt kedveli. Javaslom, hogy ültesse át, és bőségesen öntözze 1-2 naponta.
Kedves Könyvesi Gyöngyi! Valószínű, hogy nem csak moníliáról volt szó, hanem a gutaütést előidéző kórokozók is közre játszottak a pusztulásban. Vannak alanyok, melyeknél kisebb eséllyel fertőz a betegség, és nagyon fontos a megelőzés: késő tavaszi, nyári metszés, eszközfertőtlenítés, vágási felületek, sérülések lekezelése. Az előző fa maradványait ki kell ásni és elégetni. Üdvözlettel: Növényorvos
Valószínűleg (viaszos) pajzstatvekről van szó; nem válogatós kártevők, majdnem minden szobai növényt meg szoktak fertőzni. Szívó kártevők, és nagyon gyorsan szaporodnak. A leginkább megfertőződött növényeket minél hamarabb távolítsa el, akár végérvényesen is. A kevésbé fertőzötteket, permetezze le Actara nevű rovarölő szerrel 3-4 alkalommal 7-8 napos időközzel. (A permetezés idejére vigye ki a növényeket a szabadba!) A permetléből a tövére is önthet egy keveset. Remélhetőleg a kezelés sikerrel jár majd.
Kedves Zsuzsa! A fénykép alapján arra gyanakszom, hogy a növényt erős napsütésben tette ki az erkélyre, és a szobai fényviszonyokhoz szokott vékony levélszövetet megégette a nap. A Bougainvillea némi edzés után jól bírja a napot (mediterrán országokban a szabadban él), de a szoktatásnak fokozatosnak kell lennie. Ha emiatt hullott le a levele, újra fog hajtani.
Kedves Jucek! A friss vetést (gyepszőnyegezést) is lehet trágyázni, javaslom a magas foszfor tartalmú műtrágya használatát a gyökeresedés elősegítése érdekében.