4166. 5+1 tipp a kertgurutól, hogyan locsoljunk kánikulában
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
Az uborkalét külsőleg és belsőleg egyaránt használják. Ha megisszuk, kellemes üdítőhöz jutunk, emellett magas vitamin és ásványi só tartalma biztosítja számunkra a jó közérzetet.
A stroke, ami világszerte a harmadik leggyakoribb halálozási ok- és a leggyakoribb rokkantsághoz vezető betegség, megelőzhető. Ehhez nem kell más, mint hogy odafigyeljünk magunkra és másokra, minimalizáljuk a kockázati tényezőket és észrevegyük a figyelmeztető jeleket.
A nyári időszakban fontos szerep jut a befőzésnek: kedvenc gyümölcseinkből lekvárt és befőttet is készíthetünk. A hagyományos eper, kajszi és szilva mellett érdemes nektarinból és szederből főzött téli csemegékkel is megtölteni a kamra polcait.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete (MKOE) idén szeptemberben is megrendezi kaktusz kiállítását és vásárát Budapesten, a Füvészkertben.
Tisztelt Vasvári Tibor! Szeretném kérni, hogy képet csatoljon a problémáról. A lekezelés semmiképp sem árt, főleg, ha valahol meg lett bontva a kéreg. Köszönettel: Növényorvos
Kedves p100! Szerintem Cseresznye-meggy blumeriellás betegsége lehet. Kórokozó: Blumeriella jaapii. Ez egy gombaféle, amit hatékonyan Fundazol és Dithane nevű szerrel lehet orvosolni. Ismételje meg a permetezést 7 naponta, összesen 3-szor.
Kedves kertészkedő! Általában nincs szükség a japán juhar metszésére, mert formás, arányos növekedésű. Ha esetleg mégis aránytalanul növekedne, vegetációs időben történő kis mértékű metszéssel kiigazíthatjuk a hibát.
Üdvözlöm! A képen egy kecskerágó (Euonymus fortunei Emerald) van, ami kerti növény, lakásban elpusztul! Mindenképpen ki kell tenni, (télen is kint kell hagyni), legjobb, ha elülteti egy napos, félárnyékos helyre, a talajra nem érzékenyek! A levélhullás lehet a szoba klima miatt is, de ezeket a növényeket imádják az atkák és a tetvek is! Az utóbbi időben az atkák ütötték fel a fejüket, ellenük a SANMITE nevű szerrel lehet védekezni. A Yukka leveleit nyugodtan vágja le!
Kedves Dóri! Az első képen egy gumós begónia látható. Gondozása: Széltől és erős esőtől védett félárnyékos helyen érzik a legjobban magukat, és mivel nem télálló ősszel vigyük be pihentetni a gumókat fagymentes helyre. A tavaszi hajtás során csak minimális vízre van szükség, majd a virágzás alatt nyáron öntözzük rendszeresen, de kerüljük a pangó vizet és a locsolóvízhez hetente egyszer adjunk csüngő virág tápoldatot. A gumókat április végéig ültethetjük a virágzási idő májustól egészen őszig kitart. Egy nagyobb edénybe vagy cserépbe 2-3 gumót is ültethetünk egymás mellé. A második képen, egy flamingóvirág van, valóban. Gondozás: Növény típusa: évelő Fényigénye: félárnyék Hőmérséklet: nappal: 21-27 ºC, éjszaka: 15-18 ºC Vízigény: hagyjuk, hogy az öntözések között a talaj részlegesen kiszáradjon Páratartalom: az 50%-os és annál nagyobb páratartalomban érzi jól magát A falmingóvirágról egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/csodaszep-flamingovirag-nevelese/4008/