4166. 5+1 tipp a kertgurutól, hogyan locsoljunk kánikulában
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
Az uborkalét külsőleg és belsőleg egyaránt használják. Ha megisszuk, kellemes üdítőhöz jutunk, emellett magas vitamin és ásványi só tartalma biztosítja számunkra a jó közérzetet.
A stroke, ami világszerte a harmadik leggyakoribb halálozási ok- és a leggyakoribb rokkantsághoz vezető betegség, megelőzhető. Ehhez nem kell más, mint hogy odafigyeljünk magunkra és másokra, minimalizáljuk a kockázati tényezőket és észrevegyük a figyelmeztető jeleket.
A nyári időszakban fontos szerep jut a befőzésnek: kedvenc gyümölcseinkből lekvárt és befőttet is készíthetünk. A hagyományos eper, kajszi és szilva mellett érdemes nektarinból és szederből főzött téli csemegékkel is megtölteni a kamra polcait.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete (MKOE) idén szeptemberben is megrendezi kaktusz kiállítását és vásárát Budapesten, a Füvészkertben.
Üdvözlöm! Annyira speciális egy-egy növény faj különböző válzozatainak "tudománya", hogy sajnos én is csak arra jutottam (alapos kutatás után), hogy akácia, de melyik változat, fajta sajnos nem tudom meg mondani!
Kedves Szilvia, Utánajártunk, az egész növény mérgező, a virág is, de csak lenyelve okozhat mérgezést. A virága erős illatú, de mérgezést ez nem okoz, maximum az illata lehet zavaró.
paradicsom termesztéseÉlettényezők iránti igénye. Erősen fényigényes növény. Árnyékban satnya marad és nem köt. Hőigénye: 22 °C körüli hőmérsékleten fejlődik jól, tehát fokozottan melegigényes növényünk. Vízigénye: szárazon termeszthető. Talajigénye: minden művelhető talajon megterem. Tápanyagigénye ősszel 4-5 kg szerves trágya és 20-20 g kiegészítő foszfor- és káliumműtrágya négyzetméterenként. Üvegházi paradicsom termesztés: Fűtött üvegházban már februártól vethetünk, a hőmérséklet 21 C legyen. Amikor a növények már elég nagyok, ültessük 8 cm-es cserepekbe és 10-12 C-os házban neveljük őket tovább. A cserepeket a palánták növekedésének megfelelően fokozatosan rakjuk szét, hogy a növényeknek elég helyük legyen a fejlődéshez. Ezáltal erős, bokros töveket kapunk. Áprilisban ültessük őket 30 cm-es távolságban az üvegházban előkészített ágyakba vagy földkeverékkel töltött zsákokba. Dolgozzunk a talajba komposztot vagy istállótrágyát, és növényenként szórjunk ki egymaréknyi szaru-, vér- és csontlisztet. Néhány évenként érdemes megvizsgáltatni az üvegház földjét, hogy az intenzív trágyázás következtében nincs-e tápanyagtúltengés a talajban. Ha ez bekövetkezik, ültetés előtt két héttel árasszuk el az üvegház talaját vízzel, hogy a fölösleges ásványi anyagok kimosódjanak belőle. Ha csak bizonyos ásványi anyagokból van feleslegünk, akkor egy ideig csak olyan trágyákat használjunk, amelyek ezt az anyagot nem, vagy csak kis mennyiségben tartalmazzák.Ültetés után öntözzünk, azután hagyjuk a növényeket hogy maguk keressenek vizet, így fejlett gyökérzetet növesztenek. Egy hét elteltével újra öntözhetünk. Átlagosan azt mondhatjuk, hogy naponta egy liter vízre van szüksége egy paradicsomtőnek. Ez alól a szabály alól csak a koktélparadicsomok kivételek, mert nekik hetente 1,5 literre van szükségük. Ha ettől többet kapnak, vízízűvé válik a termésük.Virágzás alatt a növényeket naponta permetezzük vízzel, hogy elősegítsük a magas páratartalommal a termékenyülést. A hónaljhajtásokat és a sárguló leveleket azonnal távolítsuk el, de az érő termések fölötti leveleket sose szedjük le. Párásítsuk a levegőt naponta egyszer, és mozgassuk meg a karókat, hogy a virágpor a levegőbe kerüljön. Ha a növények elérik az üvegház tetejét, a hajtásvégeket távolítsuk el.A folyamatos növekedésű fajtákat, mint a Lugas F1, függőleges huzal mellett is nevelhetjük. A növények fölött kössünk egy hosszú zsinórt a tetőszerkezethez, majd a talajba készítsünk egy mélyedést, amit vízzel megtöltünk. Vegyük ki a palántát a cserépből és hurkoljuk a kötelet jó szorosan a gyökérlabda köré. Az előkészített lyukba helyezzük bele a palántát, majd jól nyomkodjuk bele. A gyökérlabda növésével rögzül a zsinór a talajban. A tövek köré előre elkészített csővázat is állíthatunk támasztékként. Ez utóbbinak előnye, hogy a szabad földön is használhatjuk, nem igényel tetőszerkezetet.
Kedves János! Igazából a rózsa nem szereti, ha ilyenkor metszik. Ősszel javaslom, hogy kissé metsze meg, illetve, tavasszal javaslom, hogy az öreg (sétabot) ágakat tőből vágja ki és a fiatalabb ágakat nevelje tovább. Tavasszal egyébként jól tűri a rózsa a metszést, ilyenkor eléggé alakítható.
Nyáron fertőzésveszély esetén az esetleg fellépő baktériumos fertőzések megelőzésére réz és kasugamicin tartalmú szerek permetezése ajánlott. Gombás bogyórothadás Paprikahüvely barnán elhal penészedik (csapadékos párás időben, vagy fólia alatt) -TELDOR 500 SC