416. Több fát, kevesebb szemetet
Interjú egy új zöld csoport, a Magyarországi Föld Egyesület munkatársával, Harmati Hajnalkával.
Interjú egy új zöld csoport, a Magyarországi Föld Egyesület munkatársával, Harmati Hajnalkával.
Augusztus 20.: tűzijáték, virágkarnevál, mesterségek ünnepe, borfalu és még sorolhatnám. Lássuk a programlehetőségeket!
Magyarországon csak egy kockásliliom-faj honos, és csupán féltucat faj kapható. Pedig az érzékeny virágok valódi kuriózumok a kertben.
A Vajdahunyadvár melletti parkos területen felállított sátraikban hagyományőrző mesterek mutatták be a kenyérkészítés eszközeit és fortélyait.
Az édenkert.hu szemügyre vette a Budapest IV. kerületének centrumában található zöldfelületet. A helyzet siralmas, különösen a Belvárossal összevetve.
Kérjen árajánlatot Kerti címtárunk gyümölcsfaiskolai termesztőitől. Amennyiben tartanak ilyen fajtát, biztos jelentkeznek.
Budapesten a Rügyecskék alapítvány foglalkozik visszaváltható fenyőfák árusításával, karácsony előtt néhány nappal szoktak fákat árusítani Budapest nagyobb terein. Azt, hogy idén pontosan, hol s mikor lesznek, őket kell megkeresni. <p> Elérhetőségük: http://www.rugyecskek.hu/ <p>Mellékelem magazinunk élő karácsonyfákról szóló cikkét, amelyben hasznos tanácsokat talál, hogyan tartsa a fát, hogy jobb eséllyel túlélje az ünnepeket.
Minenképp olyan növényt érdemes választani, amely jól bírja a tetőtéri körülményeket: a száraz, meleg levegőt. A kapcsolódó ajánlatok közé válogatok néhány növényt, amely eléldegél ilyen helyen:
Az ön növénye egy zebralevél vagy lándzsagyökér faj (rokonok), a trópusokról származnak, ezért viselik nehezen a téli szobai körülményeket. Magas páratartalmat kellene biztosítani számukra- erre egy megoldás, ha viszonylag hűvösebb szobába helyezzük a növényeket, ahol relatív alacsonyabb páratartalom is elég nekik. Érdemes nedves kavicstálcára helyezni a cserepet és gyakran párásítani a környezetükben.
A Dracénák - vagy más néven sárkányfák - kedvelt szobanövények, mivel aránylag igénytelenek. Sűrű levélrozettát alkotnak, középéből mindig új levél fejlődik, míg az alsók elpusztulnak, így alakul ki a hengeres törzs. A kis hajtás letörésével - nagy valószínűséggel - nem sérül meg az anyanövény. A letört hajtást el kell távolítani, nehogy a bennmaradó rész berohadva a törzset is megfertőzze.