416. Több fát, kevesebb szemetet
Interjú egy új zöld csoport, a Magyarországi Föld Egyesület munkatársával, Harmati Hajnalkával.
Interjú egy új zöld csoport, a Magyarországi Föld Egyesület munkatársával, Harmati Hajnalkával.
Augusztus 20.: tűzijáték, virágkarnevál, mesterségek ünnepe, borfalu és még sorolhatnám. Lássuk a programlehetőségeket!
Magyarországon csak egy kockásliliom-faj honos, és csupán féltucat faj kapható. Pedig az érzékeny virágok valódi kuriózumok a kertben.
A Vajdahunyadvár melletti parkos területen felállított sátraikban hagyományőrző mesterek mutatták be a kenyérkészítés eszközeit és fortélyait.
Az édenkert.hu szemügyre vette a Budapest IV. kerületének centrumában található zöldfelületet. A helyzet siralmas, különösen a Belvárossal összevetve.
A félárnyékos helyet kedvelő fajok közül a begóniát, a vízifuksziát (törpe nebáncsvirág), az árnyékos helyet kedvelők közül pedig a fuksziákat javasolnám.
A selyemakác (Albizia julibrissin) a mi éghajlatunknál melegebb területről származik, ezért a mi teleinket fiatalon nehezen viseli el. A magról kelő növényeket védeni kell a fagytól. Később védett, napos helyre ültessük, kezdetben lassan, majd gyorsan megnő akár 6-10 m magas, terebélyes fává.
Sokan gondolják azt, hogy a kutya és a kert nem fér össze, pedig csak nevelés kérdése. A következő cikkben utánaolvashat a kutyabarát kert követelményeinek.
A növény földlabdájáról óvatosan vágja le a gyökérzetet takaró zsákot úgy, hogy arról a termőföld ne hulljon le.
Épp most hallottam egy humánus módszerről: a hangyabolyba helyezzen dióleveleket. Állítólag a hangyák nem szeretik a levél illatát, ezért elmenekülnek. Ha ez nem válna be, próbálja meg a triklórfon tartalmú hangyairtó csalétket a Protecttől.