416. Több fát, kevesebb szemetet
Interjú egy új zöld csoport, a Magyarországi Föld Egyesület munkatársával, Harmati Hajnalkával.
Interjú egy új zöld csoport, a Magyarországi Föld Egyesület munkatársával, Harmati Hajnalkával.
Augusztus 20.: tűzijáték, virágkarnevál, mesterségek ünnepe, borfalu és még sorolhatnám. Lássuk a programlehetőségeket!
Magyarországon csak egy kockásliliom-faj honos, és csupán féltucat faj kapható. Pedig az érzékeny virágok valódi kuriózumok a kertben.
A Vajdahunyadvár melletti parkos területen felállított sátraikban hagyományőrző mesterek mutatták be a kenyérkészítés eszközeit és fortélyait.
Az édenkert.hu szemügyre vette a Budapest IV. kerületének centrumában található zöldfelületet. A helyzet siralmas, különösen a Belvárossal összevetve.
Valóban óvatosan kell bánni mindenféle friss trágyával, mert a növényeket megégetheti. Téli takarásra és közvetlen trágyázásra nem javasolnám, talajápolásra alkalmazható, amennyiben csak az elkövetkező évben kerül bele növény.
Sajnos igazán jó tanácsot nem tudok adni: a nyírfa nem igazán kedveli a metszést, a diófa gyökerei által termelt anyagokat nem igazán szereti a többi növény, s a fenyők is mély árnyékot adnak a kertben. Megpróbálkozhat néhány árnyékkedvelő dísznövény ültetésével, de a virágzó évelők és egynyáriak többsége a napfényes helyet szeretik.
A képen úgy látszik, mintha egy egyéves fűféle lenne: minél többet nyírjuk a füvet, annál kisebb az esélye az egyéves gyomok virágzásának és magérlelésének. Ha virágoznak, azonnal kapáljuk ki őket, mert ha ezzel elkésünk, jövőre újra támadnak majd
Leghasznosabb, ha egy nagyobb komposztálót alakítana ki, és oda gyűjtené az értékes nyesedéket. Ha ez nem megoldható, próbáljon egy környékbeli állattenyésztőt felkeresni, hátha fel tudja használni a hetente keletkező füvet.
Szamócát 2-3 évig érdemes egy helyen termeszteni, mivel gyökerei sekélyen futnak a föld felszínén telepítés előtt kell szerves trágyával feljavítani talaját. Közvetlenül szüret után lombtrágyával erősíthetjük növényünket.