416. Több fát, kevesebb szemetet
Interjú egy új zöld csoport, a Magyarországi Föld Egyesület munkatársával, Harmati Hajnalkával.
Interjú egy új zöld csoport, a Magyarországi Föld Egyesület munkatársával, Harmati Hajnalkával.
Augusztus 20.: tűzijáték, virágkarnevál, mesterségek ünnepe, borfalu és még sorolhatnám. Lássuk a programlehetőségeket!
Magyarországon csak egy kockásliliom-faj honos, és csupán féltucat faj kapható. Pedig az érzékeny virágok valódi kuriózumok a kertben.
A Vajdahunyadvár melletti parkos területen felállított sátraikban hagyományőrző mesterek mutatták be a kenyérkészítés eszközeit és fortélyait.
Az édenkert.hu szemügyre vette a Budapest IV. kerületének centrumában található zöldfelületet. A helyzet siralmas, különösen a Belvárossal összevetve.
Mi lehet a pókhálószerű fehér rész a bonsai-on?
Tisztelt Balogh Ernő, A pókhálószerűség a leveleken nagy valószínűséggel takácsatkák jelenlétére utal. Ezek az apró, szabad szemmel alig látható kártevők száraz, meleg levegőn szaporodnak el könnyen, és tipikus tünetük a levelek fonákján képződő finom „pókhálós” szövedék. A bonsai számára ez komoly veszélyt jelenthet, ha nem kezelik. Teendők: Első lépésként törölje le a leveleket langyos vizes ruhával vagy permetezze le alaposan a növényt (különösen a levélfonákot). Zuhanyoztassa le a fát langyos vízzel, de ügyeljen arra, hogy a talaj ne legyen túlöntözve közben. Emelje a páratartalmat, mivel a takácsatkák a száraz levegőt kedvelik. Használhat párásító tálcát, spriccelheti a leveleket. Szükség esetén használjon atkaölő szert (pl. Biola vagy neem olaj tartalmú bio permet), lehetőleg biológiai eredetűt, hogy ne károsítsa a fa érzékeny gyökérzónáját. Fontos: vizsgálja meg a többi bonsait is, mert ezek a kártevők könnyen átterjednek egyik növényről a másikra. Üdv, Édenkertész
rövid kérdés
válasz