421. Virágzik a Füvészkert óriás-tündérrózsája!
Szeptember 4-én este újra virágzik a világ egyik legnagyobb tündérrózsája, a paraguayi óriás-tündérrózsa (Victoria cruziana) a Füvészkertben. Videón mutatjuk.
Szeptember 4-én este újra virágzik a világ egyik legnagyobb tündérrózsája, a paraguayi óriás-tündérrózsa (Victoria cruziana) a Füvészkertben. Videón mutatjuk.
Ízletes hazai csemegeszőlőt kínálnak a hazai piacok, de akinek a külső számít, az másfélszeres áron juthat mutatós importhoz a bevásárlóközpontokban.
Számos plakáttervező döntött úgy, hogy viccesen dolgozza fel a globális felmelegedés és/vagy lehűlés témáját. És milyen igazuk van!
Háziasszonyok figyelem: kezdődhet a karfiol spájzolás télire! A bevásárlóközpontok helyett most is inkább a piacokon érdemes vásárolni!
Ezek a tehenek nem legelnek. Tejet sem adnak, valami hasznot azért mégiscsak hoznak: kiállítási tárgyak, amelyek végül jótékony célú árverésen találnak gazdára.
Kedves Boglárka! Meg kéne nézni, hogy van-e valami élősködő a levelek fonákján, esetleg a földjének felső rétegén mozognak-e apró élősködők? Ha nem, akkor általános tápoldatot lehet adni neki, és valószínűleg át kéne már ültetni egy nagyobb cserépbe. Mellékeltem a cikket, ami az ültetésről szól. Édenkertész
A 2.-3. évben már terem. Bármilyen talajon megél. Nem kell trágyázni, tápoldatozni! Ha idősebb a növény, ritkítani kell, ezzel serkenthetjük a növekedését. Teljesen télálló! Szereti a félárnyékot. Szaporítása dugványról, vagy magvetéssel történik. Gyümölcsei augusztus- szeptember körül érnek be. Inkább aszalva ajánlott a fogyasztása. Fantasztikus mennyiségű vitamint tartalmaz. A leveleit mossa le szappanos vízzel.
Valoszínűleg az ősz miatt. A világos helyet szereti, de a tűző napsütéstől védeni kell. Szobahőmérsékleten kitűnően érzi magát, jól fejlődik. Tűri a száraz levegőt is, de melegben növelni kell a helyiség páratartalmát. A lombját gyakran kell vízzel permetezni. Nem viseli el viszont a hideget. 12 C fok alatt levelei megbarnulnak. A növényt 2-3 évenként tavasszal (március-április) ültessük át tőzeg és lombföld egyenlő arányú keverékébe. Az átültetés főleg akkor aktuális, ha a gyökerek teljesen átszőtték a talajt. A növény kis edényben érzi legjobban magát. Gyökerei a szoros helyet kedvelik. Óvatosan öntözze. A földje mindig legyen nedves. Víz azonban ne álljon rajta. A növekedési időszakban kéthetente tápoldatozza. Télen kevés vizet kapjon, annyit, hogy a földje ne száradjon ki.
A Kancsóka meghálálja a szakszerű gondoskodást és nőni fog, ha: A lakásban megfelelő a hőmérséklet és páratartalom.Egy florárium, kiszuperált terrárium vagy akvárium kiváló erre. Táptalajnak használjunk Novobalt tőzegmohát, ezt a bomlása miatt 2-3 évente cserélni kell. Adjunk egy kis vizet az egyes kancsókba, mert szállítás és ültetés közben az emésztőnedvek kifolynak, ami gyakran a kancsók elszáradásához vezet. A vízzel feltöltés segít ezen. Természetes folyamat, hogy a levelek és kancsók idővel elhalnak, ezeket érdemes levágni. Csak tiszta esővizet, desztillált vizet vagy forralt és lehűtött vizet használjunk az öntözéshez, soha se csapvizet. A növény földje mindig legyen nedves, nem szabad, hogy két öntözés között kiszáradjon. Öntözzük alaposan, de tápoldatozni nem szükséges, esetleg minimális mennyiséget használhatunk, mert lelassítja a kancsó képződést. A legjobban bevált 10%-nyi (az emésztőnedvhez képest) vízzel higított főtt tojás sárgája fecskendezése a kancsókba.
A yukka törzsét nyugodtan félbevághatja, ahol levágja, ott nem kell kezelni, csak szárazon tartani különben penészedik,vagy rothad. Amit levág törzsdarabot és majd el akarja ültetni, azt 1-2 napig hagyni kell száradni, utána jöhet a vízbe állítás, de tavasszal-nyáron egyből ültethető a földbe is, hamar gyökeret ereszt. Azért jobb vízbe tenni, mert ott látható, amikor meggyökeresedik. Ha hosszú a levágott törzs, akkor több db-ra is vágható gond nélkül. Elültetés után kb. 3 hétig nem jó tápoldatozni, de áprilistól októberig hetente öntözni javasolt tápoldatos vízzel, télen pedig 2 hetente.