4261. Ezért nem szabad megfeledkezni a talajjavításról, ha füvesíteni szeretnénk!
A tavaszi kertfelújítás előtt érdemes a talajt feljavítani. Mutatjuk, hogyan és mivel érdemes nekiállni!
A tavaszi kertfelújítás előtt érdemes a talajt feljavítani. Mutatjuk, hogyan és mivel érdemes nekiállni!
A borbolyafélék (Berberidaceae) családjába tartozó mahónia (Mahonia) nemzetségbe tövistelen hajtású, örökzöld cserjék tartoznak. Páratlanul szárnyalt, bőrnemű tapintásúak, örökzöld, fogazott levélkéi többnyire szúrósak.
A kezdettől, 1970-től 2010-ig eltelt 40 évben a Föld napja világméretű megmozdulássá vált: több mint egymilliárd ember vesz részt valamilyen környezeti eseményen ezen a napon. Az idei, 50. Föld Napja kezdeményezés egyik kiemelt témája a biológiai sokféleség megőrzése.
Lenézett lencsék, elfelejtett babok és mellőzött borsók érdekében lépett az ENSZ, amikor Rómában bejelentette, hogy 2016 a hüvelyesek nemzetközi éve – ugyanis manapság a megérdemeltnél jóval kevesebb figyelem jut az évszázadok óta fogyasztott tápláló, fenntarthatóan termeszthető és megfizethető hüvelyeseknek.
A cukkini az egyik legkedveltebb nyári zöldség. Semleges ízének köszönhetően általában a gyerekek is szívesen eszik. A kaliforniai paprika pedig a savanykás íz, a ropogós állag és a fantasztikus, élénk színek különleges kombinációja miatt kedvenc eledel.
Üdvözlöm! A hernyók ellen felszívódó rovarölő szert (szisztematikus) javaslok. Ezeknek a hatásfoka 2-3 hét is lehet. A szert a csomagoláson leírtak alapján kell vízben feloldani (általában 1 tasak 10 liter vízhet) és a növényt le kell vele permetezni és a legfonotsabb, hogy alaposan meg is kell öntözni a növényt a szerrel, hogy magába szívhassa a növény a szert. A javasolt (és bevált) szerek a következők: Chess, Actara, Mospilan
Kedves Alma! A képek alapján szerintem gomba betegség lehet. Azt javaslom, hogy Kocide 2000 nevű gombaölő szerrel permetezze le, hetente, összesen 3-4-szer. Bevált, ha Kocide után Championnal is permetez, ezzel szélesebb spektrumú védekezést tud eszközölni. Egyik héten Kocide, másik héten Champion legyen a permetezőbe, de ha csak Kocide van az sem baj, csak így biztosabb. Ezeken felül mindenképpen ültesse át egy másfélsze ekkora cserépbe.
A fikuszt óvni kell a huzattól és a hirtelen hőmérséklet-változástól, mert levélhulláshoz vezet. Gyakran gombafertőzések is megtámadhatják, s ilyenkor az erősen fertőzött levelek elsárgulnak, majd lehullanak. Ha csak alevele hullik és nem sárgul, akkor helyre fog jönni, csak át kell tenni egy huzatmentesebb helyre. Ha sárgul, és úgy hullik le, akkor gomba lehet. Gombaölő szert kell kérni a virágboltban, és azzal permetezni. A növények levelei akkor is sárgulhatnak (ez lehet teljes vagy részleges), ha tápanyag hiányban szenvednek. Ez a cserepes növényeknél akkor lép fel általában, ha tartóedényük talajának tápanyagtartalmát a növény teljesen felélte. Erről úgy győződhetnek meg, hogy a talaj felszínén is megjelenek a gyökerek vagy a növény a cserépből kiemelésre kerül, s látható, hogy a talajt a gyökérzet teljesen beszőtte, az ültető közeget alig lehet látni. Nem kell erről bővebben írnom, hogy ilyenkor mi a teendő. Megemlítem továbbá a fikusz esetében, az alsó levelek sárgulása majd egymást követő gyors lehullása, talajhiba vagy gyökérrész elhalás következménye lehet. A növények leveinek sárgulását okozhatja még az egyes mikró elemek hiánya is, vagy az is, hogy egyes tápelemek túladagolásra kerültek. Itt az előírásnak megfelelő összetételű és %-os oldatú lombtrágyázás vagy tápoldatozás segíthet.
Kedves Érdeklődő! A levélbarnulás és száradás talán a talaj minősége miatt alakulhatott ki. Az áfonya savanyú talajt igényel, a talaj felületére szórt tőzeg nem ér semmit. Ősszel lombhullás után, mindenképpen át kell forgatni tőzeggel a talajt. Lehet kapni "A"-s, zsákos virágföldet az is jó. A mulcs azért kell, mert az áfonya szereti a kissé nyirkos talajt és a fenyőmulcs megtartja a nedvességet, nem szárad ki. Persze túlöntözni sem szabad (ez is lehet a hiba Önnél, ha túlöntözte). Az állott kútvíz jó.
Kedves Katus! A lefejezett törzsrészt védőréteggel vonták be, ezzel segítetették a növény ismételt kihajtását. Ne kaparja le. Hagyja érintetlenül az ismételt kihajtáshoz. Ha friss a vágás, akkor a visszavágást követően csak nagyon mérsékelt öntözést kíván. Az idővel előtörő hajtások közül csak legfeljebb hármat-négyet érdemes meghagyni, a többi hajtás levágható.