4266. Ezek a gyönyörű virágok nyílnak májusban
Hoztunk egy listát, milyen virágok nyílnak májusban.
Hoztunk egy listát, milyen virágok nyílnak májusban.
A SZIE Kertészettudományi Kar saját előállítású palántái kedvezményes áron megvásárolhatók a héten. Itt az idő a palánták beszerzésére!
Vihartól, fagytól sérültek a növényeink. Már napok óta párában állnak a kertek, a gombák és a baktériumok legnagyobb örömére. Aktuális növényvédelmi előrejelzés május elejére.
Az idei kaktuszkiállítás a dél-amerikai pampákra vezet el minket, ahol e kaktuszok gyönyörű, színpompás virágaikkal ékesítik a pusztákat. Nálunk belépőjegyet nyerhetsz a kiállítása!
A spárgát korábban a népi gyógyászatban első sorban fájdalomcsillapításra és gyulladáscsökkentésre használták, manapság főként értékes és magas tápanyagtartalma miatt kedvelik. Ha még nem vált függővé, itt az ideje egy újabb próbának!
Üdvözlöm! Az UV szűrést ilyen mennyiségben nem javaslom, mert a növényeknek szüksége van erre a sugárzásra a természetes fejlődéshez. Sajnos nem jut eszembe más, mint a zamionpálma és az anyósnyelv. Az aloe vera tűző napon megég, esetében a déli napot mindenképp kerülni kell. A pozsgás, szukkulens növények bírják ezeket a körülményeket, de ezek jellemzően alacsony növekedésűek. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Márta! Március első felében kell metszeni. A hosszúnak vélt hajtásokat nyugodtan vágja vissza akár a felére. Néhány hét alatt ki fog hajtani. A levágott hajtásokat érdemes gyökereztetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Kertbarát! A meglévő zöld állományt átvizsgálva megkel ítélni, hogy az elhalt ágak levagdosása után marad e annyi zöld ág, hogy az a növény díszítő funkcióját még eltudja látni. Egy próbát mindenképpen megér, legfeljebb ha nem kielégítő az eredmény, akkor is kilehet vágni.Sajnos az örökzöldek gondozásának hiánya legyengültséget hoz magával és mint a betegség, mint a kártevők martalékául esik. Amennyiben mégis kivágásra kerül a sor, akkor az új állományt, ami a helyére kerül rendszeresen legyen tavasszal és ősszel táplálva, permetezve nyáron ritkán , de kiadósan öntözve. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony
Kedves Kérdező! A fenyők közepének barnulása természetes folyamat, amely nem jelenti azt, hogy a fák betegek vagy károsodottak lennének. Üdv, Édenkertész
Kedves Erika! Nem kell levágni. Semmi baja sem lesz. Tavasszal majd virágba borul. Üdv, Édenkertész