4276. Már a gyümölcsöt bombázza a monilia
Az ország legtöbb pontján továbbra is esik és az átlagosnál alacsonyabb a hőmérséklet. Folyamatosan vízréteg borítja a leveleket, a gombák legnagyobb örömére.
Az ország legtöbb pontján továbbra is esik és az átlagosnál alacsonyabb a hőmérséklet. Folyamatosan vízréteg borítja a leveleket, a gombák legnagyobb örömére.
Nem csitul a Lyme hullám, a tavalyinál is erősebb szezon várható. Új korokozókat terjeszthetnek a hazai szúnyogok, már a szomszédunkban a Zika vírus és a Malária. Készüljünk fel időben!
Kóstoltál már szamócát újhagymával, avokádóval mentával? Mi igen, azóta az egyik kedvencünk! Könnyű salátarecept következik.
A Xylella fastidiosa baktérium terjedésének megakadályozása érdekében az Európai Unió szigorította az EU-n belüli növényforgalmazás szabályait. Útlevélköteles a levendula, mirtusz, kávécserje, rozmaring. A változás a növénytermesztőket és a nagykereskedelmi forgalmazókat érinti.
A 2016-os szőlővédelmi szezon már indulásakor is meglepetésekkel szolgált a szőlőtermesztőknek, a lisztharmatfertőzés első tünetei már április végén megjelentek a hajtásokon.
Valószínű, hogy túl száraz levegőjű helyen tartja szobapáfrányát. Javaslom, hogy permetezéssel naponta párásítsa a növény környezetét, mivel elég páraigényes. Ha kéthetente tápoldatozza, az is segíthet. <br>Gondozásáról többet is megtudhat alábbi cikkünkből.
A licsi Kínából származó örökzöld növény. Ma már Nyugat-Indiában és Ausztráliában is elterjedt. <p>Sárgás virágai vannak. A termése piros, gömbölyded alakú, kissé szamócára hasonlít. A gyümölcshéj alatt fehér, zselés állagú hús van, ami édes-savanyú ízű, fűszeres illatú. A hús belsejében fényes, barna, ehetetlen mag rejtőzik, ami könnyen elválasztható.<p>Fogyasztják nyersen, párolva, aszalva, de öntetet is lehet készíteni belőle.
Többféle oka lehet a növények száradásának pl. a túlöntözés, a száraz levegő. Vannak olyanok, amelyeket a hirtelen hőmérsékletváltozás, (pl. huzatos szoba) visel meg. A tápanyaghiányból is adódhatnak hasonló probélmák. Arra kell törekedni, hogy minden növénynek ismerjük az igényeit és ahhoz alakítsuk a környezeti feltételeket. A karácsonyi kaktusz például érzékeny a túlöntözésre.
A birs a középkötött jó vízgazdálkodású, levegős talajokon termeszthető. Száraz viszonyok között, meszes talajon a gyümölcse nem fejlődik rendesen. Ez lehet az egyik ok, a másik, hogy a birs önmeddő (néhány fajta gyengén öntermékeny), ezért magányosan álló fákon nem nagyon tudnak a virágok megtermékenyülni.
A madarak elleni védelem valóban nem egyszerű, a falvakban sok helyen látható madárijesztő sem túl hatékony. Én az Ön helyében kihelyeznék pár madáretetőt a fákra, gazdagon megtöltve élelemmel, hogy "eltereljem a madarak figyelmét".<p>A vetést lehetőleg szélcsendes időben végezze, majd gereblyével kicsit dolgozza be a talajba a magvakat, ezzel is megakadályozva, hogy a madarak könnyen kicsipegessék őket. A vetés után pedig hengerrel tömörítse és öntözze meg a talajt!<br>Fűmagvetéssel kapcsolatosan még több hasznos információt talál cikkeinkben.