4276. Már a gyümölcsöt bombázza a monilia
Az ország legtöbb pontján továbbra is esik és az átlagosnál alacsonyabb a hőmérséklet. Folyamatosan vízréteg borítja a leveleket, a gombák legnagyobb örömére.
Az ország legtöbb pontján továbbra is esik és az átlagosnál alacsonyabb a hőmérséklet. Folyamatosan vízréteg borítja a leveleket, a gombák legnagyobb örömére.
Nem csitul a Lyme hullám, a tavalyinál is erősebb szezon várható. Új korokozókat terjeszthetnek a hazai szúnyogok, már a szomszédunkban a Zika vírus és a Malária. Készüljünk fel időben!
Kóstoltál már szamócát újhagymával, avokádóval mentával? Mi igen, azóta az egyik kedvencünk! Könnyű salátarecept következik.
A Xylella fastidiosa baktérium terjedésének megakadályozása érdekében az Európai Unió szigorította az EU-n belüli növényforgalmazás szabályait. Útlevélköteles a levendula, mirtusz, kávécserje, rozmaring. A változás a növénytermesztőket és a nagykereskedelmi forgalmazókat érinti.
A 2016-os szőlővédelmi szezon már indulásakor is meglepetésekkel szolgált a szőlőtermesztőknek, a lisztharmatfertőzés első tünetei már április végén megjelentek a hajtásokon.
A metszés időpontja jellemzően a növényfajtól függ. Lomblevelű örökzöldeket tavasszal a kihajtás előtt, majd az nyár folyamán még egyszer lehet rajta igazítani, ha a növekedése lelassult. Tűlevelű örökzöldeknél a fiatal hajtásokat még a fásodás előtt, a növekedési időszakban kell visszavágni. A lombhullató növényeknél általánosságban elmondható, hogy a fő metszési idő a tél végi időszak. Persze itt is vannak olyan fajok (p.: fagyalfélék), amelyeket majd évközben még párszor meg lehet/kell metszeni.
A mézgás cseppeknek és a foltoknak nincs közük egymáshoz. A cseppek megjelenése természetes folyamat eredménye nem kell sem letörölni sem foglalkozni vele! A foltosság viszont 2 különböző betegség eredménye. Javallott gyógymód komplex felszívódó permetszer (gomba és baktérium ellen). Ezzel a növényt minden pontján jól bepermetezni,(általános dózis: 1-1.5ml szer/1 l víz)majd 1 hét múlva megismételni. A meglévő tünetek nem fognak eltűnni de az új hajtások már tünetmentesek lesznek. Onnan tudni,hogy gyógyult. Sok sikert!
Talán nem a legjobb az elhelyezése a növényeknek: kevés fényt kap, túl sok - vagy túl kevés - öntözést (mindkettőnek hasonlóak a tünetei), száraz levegő; stb. összetett problémája lehet a növénynek. Ha tavaly átültette akkor idén nem hiszem, hogy szükség lenne rá, de keressen egy ideálisabb helyet a dracénáknak. Mert bár igaz, hogy a dracénák sokat tűrő növények, viszonylag fényszegény körülmények között is megélnek, de azt ne várjuk el, hogy olyan mutatósak legyenek, mint az üvegházban nevelt friss példányok.
Valószínű a növény úgynevezett´revolver´ orchidea. Általában csak elvirágzás után nevel új sarjakat, tehát: vagy virágzik vagy sarjadzik. Létezik a kettő egy időben is, de jelen esetben egy hibrid növényről van szó és ki tudja mely szülő, mely tulajdonságát örökölte? Egyébként a növény képes magát a halálba virágozni, az 1 év óta tartó folyamatos virágzás azt mutatja, hogy megfelelő a tápozás, de el kell dönteni, hogy virágot avagy sarjat szeretnénk? Utóbbi esetben le kell vágni a virágszárat, egy picit szárazon pihentetni a növényt és ezután fog sarjat hozni!
A tripszek ellen használható növényvédő szerek köre széles, de eredményt csak akkor érhetünk el, ha a védekezést komolyan vesszük, és már palánta kortól permetezünk, illetve nagyon nagy hangsúlyt fektetünk a termesztési higiéniára, az alapfertőzöttség elkerülése érdekében. Spintour vagy biológiai védekezés karoló virágpókkal, Teppeki, Vertimek, Vegyszeresen a Spin Tor 0,4 l/ha, bő vízzel és tapadószerrel. Kijuttatás időpontja lehetőleg az esti órákban történjen.