4286. Bolti bazsalikomot vizsgált a NÉBIH
Hat fűszernövényt, köztük bazsalikomot teszteltek élelmiszerbiztonsági és növényvédelmi szempontok alapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) munkatársai. Az eredmény megnyugtató.
Hat fűszernövényt, köztük bazsalikomot teszteltek élelmiszerbiztonsági és növényvédelmi szempontok alapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) munkatársai. Az eredmény megnyugtató.
Az ország legtöbb pontján párás melegben állnak a növényeink. A gombák támadására továbbra is számítani kell, rajzanak a gyümölcsmolyok és boldogan virulnak a levéltetvek. Nincs mese, permeteznünk kell! Növényvédelmi előrejelzés: 2016 június
Sokan a növényvédelem nélkül is termő növények közé sorolják a diót. Sajnos ez mára megdőlt, az ültetvényekben évente 6-9 alkalommal is kénytelenek védekezni a dió károsítói ellen.
Tíz új fajtaelismerésre váró cseresznye- és meggy fajta került bemutatásra az idei cseresznye- és meggytanácskozáson. Ennyi fajtát egy helyen még mi sem láttunk!
2019. június 28-án ismét mosolyra és befogadásra váró virágcsokrok lepik el az országot. Találd meg a közterekbe, parkokba kihelyezett "árva" virágcsokrokat és vidd haza, azaz fogadd örökbe INGYEN azokat.
Ha sokáig tart a vízzel telített levegőmentes állapot, abba a növény belefulladhat. amennyiben dézsában van a citrom érdemes kiemelni a vízből.
A hirtelen téli levélhullást több tényező is kiválthatja, gyanakodhatunk a kevés fényre és a túl sok tápanyagra (télen egyáltalán nem kell tápoldatozni), vagy ami a leggyakrabban előfordulhat, hogy huzatot kap a növény, ami levélhullást okozhat. Tavasszal a kopasz ágvégek levágásával serkenthető a növekedés.
Ha nem teszi ki a leandert a szabadba még hidegben, akkor nem probléma, hogy már most megjelennek rajta a bimbók. Értelem szerűen hamarabb is fog virágba borulni.
Az aréka pálma vagy más néven bétel pálma (Areca catechu) a félárnyékos vagy világos helyet, minimum 18 fokot, és a magas páratartalmat részesíti előnyben. Tálkájában akár folyamatosan állhat a víz, a pangó vízre nem érzékeny, s ez legalább a páratartalmat is növeli. A sárgulásnak valószínű, hogy az alacsony páratartalom lehet az oka, ezen kéne javítani permetezéssel, párologtató elhelyezésével.<p>A kókuszpálmához hasonlóan érzékeny növény.
A növény a korallvirág (Kalanchoe blossfeldiana) rövidnappalos növény, ezért csak úgy bírható virágzásra, ha napi 14 órán keresztül 6-8 héten át teljes sötétségben tartjuk. Mivel ezt sokan macerásnak tartják, elvirágzás után egyszerűen megválnak növényüktől. A fagyos huzatot egyik növény sem szereti, ezért szellőztetéskor érdemes arrébb helyeznünk őket.