4291. Chilében is jól teljesítenek a magyar nemesítésű gyümölcsök
Tíz új fajtaelismerésre váró cseresznye- és meggy fajta került bemutatásra az idei cseresznye- és meggytanácskozáson. Ennyi fajtát egy helyen még mi sem láttunk!
Tíz új fajtaelismerésre váró cseresznye- és meggy fajta került bemutatásra az idei cseresznye- és meggytanácskozáson. Ennyi fajtát egy helyen még mi sem láttunk!
2019. június 28-án ismét mosolyra és befogadásra váró virágcsokrok lepik el az országot. Találd meg a közterekbe, parkokba kihelyezett "árva" virágcsokrokat és vidd haza, azaz fogadd örökbe INGYEN azokat.
A zöld diót június második felében kell szedni, amikor még kötőtűvel könnyen átszúrhatók a gyümölcsök, azaz a belső kemény héj még nem alakult ki. Számos ínyencség, befőtt, likőr, pálinka, lekvár készíthető belőle.
Annak ellenére, hogy elfagyott az idei meggytermés egyharmada, a meggy induló ára alacsonyabb a nagybanin, mint a tavalyi évben. Piaci árak 2016. június közepén.
Nyári kerti party-k elengedhetetlen kelléke lehet ez az egyszerűen elkészíthető mentás jégkocka. Feldobja a kommersz limonádét vagy mojito koktélt!
Jó napot! A törpebanán sajnos hajlamos a tél közeledtével megcsúnyulni. Nagyon sok fény kell neki ilyenkor és 16 foknál melegebb telelő. A napi 8 óra megvilágítás (ami ráadásul hetekig borult égből jön) nagyon kevés neki. Próbálja nagyon világos helyre tenni és locsolja 2 hetente. A flamingó virágnak sajnos nem tudom, mi lehet a baja, érdemes átültetni és ezt is kevesebbet öntözni - lehetőleg esővízzel.
Jó napot! A képen úgy látom, hogy Kínai kenderpálma látható, ami nagyon jól telel védett helyen szabadban. Sajnos az alsó levelek barnulása teljesen normális ebben az esetben. (a növény bekerült egy számára nem annyira optimális környezetbe). Sebaj, tavasszal növekedésnek fog indulni, ha kikerül a szabadba.
Jó napot! A képen pajzstetvek láthatók a növény szárán. Viaszos kis páncéljuk alól szívogatják a nedveket, a permetszerek nem igazán ártanak nekik. Mindenképp felszívódó szerrel kellene lefújni a növényt (Pl Mospilan). Én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagyobb edénybe beteszem a növényt, lefújom és az nagy műanyag edényt fóliával letakarom. Így dunsztolódik a vegyszerben és megfigyelésem szerint hatásosabb.
Kedves Bandi, A golgotavirágot tavasszal alaposan vissza kell vágni. Általában 20 centisre kell visszametszeni vagy 6-7 rügyet szabad meghagyni. Nem tudom, hogy magról vagy dugványról lett-e szaporítva. Előbbi esetben négy-öt évnek is el kell telnie, míg gyümölcsöt hoz. Az utóbbinál viszont általában elég 2-3 év. Üdv, Édenkertész
Jó napot! Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani a növények pusztulásának az okát. Sokszor csak laboratóriumi vizsgálatokkal kimutatható gondok jelentkeznek, csakúgy, mint az embereknél. A növények is érzékeny lények, számtalan kórokozó támadhatja őket.