4321. Nyári orgona: gyorsan nő és rengeteg virágot hoz
A nyári orgona népszerűségét főleg annak köszönheti, hogy akkor virágzik, amikor a legtöbb cserje már elvirágzott és egy szezon alatt akár 2 métert is nőhet.
A nyári orgona népszerűségét főleg annak köszönheti, hogy akkor virágzik, amikor a legtöbb cserje már elvirágzott és egy szezon alatt akár 2 métert is nőhet.
Délceg koronája formás, fő erénye az intenzív őszi lombszíne. Ha kérgét megkarcoljuk mézgát termel, ami a régi rágógumi alapanyaga volt. Ő a gumifa (sweet gum) vagy ámbrafa.
Az előrejelzések szerint ugyanilyen esősen, párásan folytatódik az időjárásunk és ez a botritisznek kedvez, járványhelyzetet teremthet. Növényvédelmi előrejelzés 2016 augusztus eleje.
Napokon belül elkezdődnek a 31. Nyári Olimpiai Játékok. A NÉBIH összegyűjtötte a legfontosabb élelmiszerbiztonsági tudnivalókat a Brazíliába utazók számára, hogy csak a sportversenyek okozzanak izgalmas pillanatokat.
Az elmúlt hetek csapadékos időjárásának hatására szürkepenész fertőzések alakultak ki országszerte. A következő hetek időjárása mondja meg, hogy a fertőzés ezek után mekkora lesz.
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.