4321. Nyári orgona: gyorsan nő és rengeteg virágot hoz
A nyári orgona népszerűségét főleg annak köszönheti, hogy akkor virágzik, amikor a legtöbb cserje már elvirágzott és egy szezon alatt akár 2 métert is nőhet.
A nyári orgona népszerűségét főleg annak köszönheti, hogy akkor virágzik, amikor a legtöbb cserje már elvirágzott és egy szezon alatt akár 2 métert is nőhet.
Délceg koronája formás, fő erénye az intenzív őszi lombszíne. Ha kérgét megkarcoljuk mézgát termel, ami a régi rágógumi alapanyaga volt. Ő a gumifa (sweet gum) vagy ámbrafa.
Az előrejelzések szerint ugyanilyen esősen, párásan folytatódik az időjárásunk és ez a botritisznek kedvez, járványhelyzetet teremthet. Növényvédelmi előrejelzés 2016 augusztus eleje.
Napokon belül elkezdődnek a 31. Nyári Olimpiai Játékok. A NÉBIH összegyűjtötte a legfontosabb élelmiszerbiztonsági tudnivalókat a Brazíliába utazók számára, hogy csak a sportversenyek okozzanak izgalmas pillanatokat.
Az elmúlt hetek csapadékos időjárásának hatására szürkepenész fertőzések alakultak ki országszerte. A következő hetek időjárása mondja meg, hogy a fertőzés ezek után mekkora lesz.
Kedves Marita! Kép nélkül nagyon nehezett kérdezett! Kéne egy kép róla és akkor tudnám azonosítani! Így eléggé nehéz. Kérek képet!
Tisztelt Kertbarát! Az elkövetkezendő években biztosan fog virágozni. Intenzív fejlődés nem várható el tőle az ültetés utáni hónapokban, egyébként is lassú fejlődésű növény. Az ültetés utáni bőséges vízellátás feltétele a begyökeresedésnek, de lassan csökkentse a vízmennyiséget, hogy a hajtások "beérjenek", megfásodjanak, felkészüljenek a télre. Ha a sok locsolástól laza marad a növény szövete, könnyebben kifagyhat. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Kovács Józsefné! Karókat fűrésztelepeken érdemes beszerezni, az árakat sajnos nem tudom. A gyümölcsfák ültetéséről egy rövid leírást az alábbi linken olvashat: Gyümölcsfacsemete ültetése. Jó kertészkedést kívánunk!
Igen, az elvirágzott részeket érdemes levágni, mert akkor sokkal szebben, és többet virágzik. Az intenzív virágzásnak feltétele még az erős tavaszi visszametszés is, amikor az előző évi gallyakat eltávolítjuk. Bőséges öntözés, tápanyag utánpótlás, és napfény szintén jelentősen befolyásolja a virágzást. A frissen ültetett Buddleják tövét érdemes takarni télre, mert fiatalon fagyérzékenyek. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Kérdező! Semmi összefüggés nincs a két növény létezése között, egymásra nincsenek semmilyen hatással. A nem termő helyzetet kivizsgálással lenne érdemes tisztázni, de ez nem az ön felelőssége! Üdv: Növényorvos