4376. Néhány jótanács sírkertek kialakításához
Az elhunyt sírját látogató emberek legfontosabb kérdése, hogy mi kerüljön a sírja. Tippeket adunk, hogy milyen növényeket érdemes ültetnünk a temetőbe.
Az elhunyt sírját látogató emberek legfontosabb kérdése, hogy mi kerüljön a sírja. Tippeket adunk, hogy milyen növényeket érdemes ültetnünk a temetőbe.
Hét nemzetközi intézet előrejelzése szerint átlagos, vagy annál kissé enyhébb télre van kilátás, és a csapadék tekintetében sem várható extrém helyzet 2016-2017 telén.
Két díszfüvet mutatunk, mely habitusa és felhasználása miatt sokan összekevernek. Most lerántjuk a leplet a pampafűkérdésről!
Dübörög az őszi gyümölcsfaültetési szezon; a faiskolákban már kapahatók a fiatal kisfák. Októberben és novemberben szerencsére még nem állnak be a téli fagyok, a kedvező talajhőmérséklet pedig ideális a kertbővítéshez.
Mérgező vegyületei miatt égessük a diólevelet vagy tegyük a komposztba? Nagy körülötte a vita, de vajon kinek van igaza? Lássuk!
Helyettesítő szer lehet a Nevirol, amely meghosszabbítja a bibék élettartamát, tehát nagyobb a jó megtermékenyülés esélye, de kell a megporzás. A jó porzófajta, annak közelsége, és az elegendő méhjárás önmagában is elegendő lehet, a szer használatát csak akkor javaslom, ha valamelyik tényezővel baj van. Egyébként túlkötés lehet az eredmény, vagyis sok, kicsi gyümölcs.
A növényi alkoholos kivonatokat tinktúrának hívjuk. Fokhagymából az alábbi módon készíthető: Fokhagyma tinktúra: 2 dl tiszta alkoholba szeleteljünk annyi fokhagymát, amennyit ellep az alkohol. Azután higítsunk az alkoholnak megfelelő mennyiségű desztillált vízzel. Néhány hét állás után leszűrjük és orvosságos üvegekbe töltve használhatjuk. Csak fokozatosan növeljük az adagot, először csak 5-5 cseppet fogyasszunk.
A szakirodalom azt mondja, hogy ne tegyünk kutyaürüléket a komposztba, mert káros baktériumokat tartalmazhat. A saját komposztomba én tettem, mert azt gondoltam, hogy nem találok meg minden darabot a gyepen, és azt a száradás után a fűnyíró rendesen elporlasztja, elszéleszti a levegőbe, tehát úgyis megkapom azokat. Döntsön saját feje szerint. A komposztálás folyamata - sosem késő belekezdeni! Tavasszal vagy ősszel komposztáljuk a talajt? Komposztálási módszerek
A képen látható növény valószínűleg guava, ha az Interneten rákeres, akkor talán pontosabban be tudja azonosítani. Sajnos így fényképről pontosan meghatározni elég nehéz.
Tavasszal azokat a hagymákat és gumókat kell elültetnünk, amelyek nyáron virágoznak és föld alatti részeik nem télállóak, hanem érzékenyek a fagyra ezért ősszel fel kell szedni őket a talajból és száraz, fagymentes helyen teleltetni. Az ültetési mélység és az egymástól való távolság legyen kb. 10 cm. Nem igényel különleges földet, általános, laza, jó vízelvezető talaj megfelelő számára.