4376. Néhány jótanács sírkertek kialakításához
Az elhunyt sírját látogató emberek legfontosabb kérdése, hogy mi kerüljön a sírja. Tippeket adunk, hogy milyen növényeket érdemes ültetnünk a temetőbe.
Az elhunyt sírját látogató emberek legfontosabb kérdése, hogy mi kerüljön a sírja. Tippeket adunk, hogy milyen növényeket érdemes ültetnünk a temetőbe.
Hét nemzetközi intézet előrejelzése szerint átlagos, vagy annál kissé enyhébb télre van kilátás, és a csapadék tekintetében sem várható extrém helyzet 2016-2017 telén.
Két díszfüvet mutatunk, mely habitusa és felhasználása miatt sokan összekevernek. Most lerántjuk a leplet a pampafűkérdésről!
Dübörög az őszi gyümölcsfaültetési szezon; a faiskolákban már kapahatók a fiatal kisfák. Októberben és novemberben szerencsére még nem állnak be a téli fagyok, a kedvező talajhőmérséklet pedig ideális a kertbővítéshez.
Mérgező vegyületei miatt égessük a diólevelet vagy tegyük a komposztba? Nagy körülötte a vita, de vajon kinek van igaza? Lássuk!
Két növényfajtát ajánlok a rézsű megfogására. Az egyik a Symphoricarpus Chenaultii "Hankook" hóbogyó fajta, a másik a Lonicera nitida "Maigrün´ nevű lonc fajta. A hóbogyónak lazább, a loncnak tömöttebb, örökzöld hajtásrendszere van. Mindkettő nyírható, alakítható talajtakaró cserje fajta.
Igen, érdemes mulcsként szalmát vagy friss fűnyesedéket teríteni a szamócatövek köré, ez nem csak a termést védi meg a koszolódástól, hanem a talajt is nedvesen és porhanyósan tartja, a gyomok is kevésbé fejlődnek alóla. A fenyők tűlevele nem igazán jó megoldás, mert nagyon lassan bomlik le. A mulcs egyetlen hátránya lehet, hogy esetleg kisebb rágcsálók szívesen beköltöznek a szamócásba, de ez kiskertekben nem igazán szokott gondot okozni inkább nagyobb epertáblákban. További ötleteket olvashat alábbi cikkeinkben:
A nyári nárciszt nem tudjuk név alapján azonosítani de a másik kettő faj nem télálló fel kell szedni a hagymáit és pihentetni télire.
A vashiányt gyorsan enyhíteni lombpermetezéseel lehet, ezért azt a módszert javaslom. Amikor a növények lombtömege gyorsan nő meg, ekkor szokott a relatív vashiány fellépni a meszes talajokon, erre a későbbiekben is számathat. A lombpermetezést általában 2-3 hetente indokolt megismételni, de most 2x hetente adja a növényeinek. A talajba juttatott vasnak csak töredéke és hónapok múlva jut a növényhez. Javaslom, hogy Wuxal szuper kombinált műtrágyát is próbálja ki lombpermetezésre: ez nem csak vasat, hanem más elemeket is tartalmaz. A növényeknek is harmonikus tápelem ellátásra van szükségük, ha egy elemmel bőven ellátom, akkor egy másik relatív hiánya fog jelentkezni tünetekkel.
A frissen lecsapott légy természetesen megfelelő a légycsapónak. Általános, hogy a csapó méretének kb. 2/3-a az a méret, amiért érdemes a növénynek összecsukódnia. Se túl kicsit, se túl nagyot nem érdemes beletenni. Amúgy, ha egyáltalán nincs etetve, akkor is töretlen a fejlődése, persze, ha az egyéb igényei ki vannak elégitve!