4376. Néhány jótanács sírkertek kialakításához
Az elhunyt sírját látogató emberek legfontosabb kérdése, hogy mi kerüljön a sírja. Tippeket adunk, hogy milyen növényeket érdemes ültetnünk a temetőbe.
Az elhunyt sírját látogató emberek legfontosabb kérdése, hogy mi kerüljön a sírja. Tippeket adunk, hogy milyen növényeket érdemes ültetnünk a temetőbe.
Hét nemzetközi intézet előrejelzése szerint átlagos, vagy annál kissé enyhébb télre van kilátás, és a csapadék tekintetében sem várható extrém helyzet 2016-2017 telén.
Két díszfüvet mutatunk, mely habitusa és felhasználása miatt sokan összekevernek. Most lerántjuk a leplet a pampafűkérdésről!
Dübörög az őszi gyümölcsfaültetési szezon; a faiskolákban már kapahatók a fiatal kisfák. Októberben és novemberben szerencsére még nem állnak be a téli fagyok, a kedvező talajhőmérséklet pedig ideális a kertbővítéshez.
Mérgező vegyületei miatt égessük a diólevelet vagy tegyük a komposztba? Nagy körülötte a vita, de vajon kinek van igaza? Lássuk!
Kedves Dorka! Szoba rózsa nincsen, sajnos nem bírják a benti klímát. Tegye ki kertbe, vagy teraszra és öntözze hetente, ha cserépben marad.
Üdvözlöm! A képen egy begónia (Begonia elatior) van. Szereti a sok vizet, de ültesse tőzeges laza földbe, mert nem jó, ha tocsog a talaj. Meleg, napos helyet kíván. Érdemes egy téli pihenőt biztosítani számára, heti öntözéssel és 15 C körüli hőmérsékleten!
Üdvözlöm! Ez egy tünet, aminek számtalan oka lehet: a magas talajszint, erős metszés, sérülés stb... A mézgás sebeket egy éles tiszta késsel ki kell vágni. A mézgásodást egy baktérium-gomba együttes fertőzése is okozhatja.
Üdvözlöm! A képen egy: Euphorbia leuconeura van. A Madagaszkár ékszere névvel illetik leginkább. Egészséges, szép a növény, ez a normális fejlődési módja!
Tisztelt Bódiné! A fokföldi ibolyának a leggyakoribb betegségei a szürke penész és a lisztharmat. A leírtak szerint a lisztharmatos betegség lépett fel. Ez ellen a következő gombaölő szerekkel lehet védekezni: Amistar, Topas 100 EC, Cosavet DF. A beteg növényi részeket távolítsuk el és permetezzük a növényeket. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu