4476. Húsvéti virágdísz DIY
Csak három hozzávaló és kész is az egyedi és saját kézzel készített húsvéti virágdekoráció. Válaszd ki kedvenc virágzó növényed, néhány tojás, madártoll és kezdődhet a ragasztás.
Csak három hozzávaló és kész is az egyedi és saját kézzel készített húsvéti virágdekoráció. Válaszd ki kedvenc virágzó növényed, néhány tojás, madártoll és kezdődhet a ragasztás.
Hazánkban egyelőre kevésbé elterjedt, így többnyire csak csemegének számít a spárga fogyasztása. Pedig a most szezonális zöldség számos jó tulajdonsággal bír. Ráadásul a magyar termesztőknél kiváló minőségben kapható a nyúlárnyék néven is ismert zöldség.
30 szilvapálinkát ellenőrzött legújabb Szupermenta terméktesztjén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). Egy tétel kivételével megfelelőek voltak, de lássuk, melyik lett a kedvenc?
A tavaszi ébredés egyet jelent a gyors rajzással is, lássuk melyek a leggyakoribb tavaszi kártevők, amikkel számolnunk kell!
Hogyan reagálnak a kerti növények a tavaszi hóesésre? Mutasd meg a te is a havas kerted!
Nyáron gyakran kell öntözni, lágy vagy esővízzel. Ha a talajfelszíne száraz, akkor már öntözze. A levelekre és a hajtáscsúcsra ne kerüljön víz, mert az rothadáshoz vezethet. Nyáron kéthetente kell tápoldatozni. A magas kálium-tartalmú műtrágya kedvező számára. A banán tartásáról többet is megtudhat az alábbi cikkeinkből.
Nyáron vagy ősszel kell kiültetni, laza szerkezetű homokos talajt igényel. Ne legyen túl száraz a levegő környezetében. Ugyanakkor világos, napos hely a kedvező számára. Az első télen, amit kinn tölt a szabadban, a fagyoktól meg kell védeni.
A mohásodás csökkentésére használjon vas-szulfát tartalmú műtrágyát. A kijuttatást követő 2. hétre a moha teljesen kipusztul, utána már csak ki kell gereblyézni.
Gyökerestől távolítsa el pl. ássa ki a csalánt. Ha már túlzottan is elszaporodott kaszálja folyamatosan. A vágás legyen olyan mély, hogy már ne legyen képes újra fejlődni a növény.
A termő almafáknál a ritkítást kell elvégezni. A letört ágrészeket, a hosszú, meredeken felefelé álló fattyúhajtásokat, a lefelé növő hajtásokat, az árnyékolt helyzetben lévő belső hajtásokat, a törzshöz túl közeli hajtásokat le kell vágni. A kedvezőtlen irányba (keresztbe) növő hajtásokat a megfelelő irányba néző rügyre metssze vissza. A már idős, kevésbé termő hajtásokat le lehet vágni. A monília következtében kialakult gyümölcsmúmiákat pedig el kell távolítani.