4526. Borosüvegből csepegtető öntöző házilag
Ha nincs aki a nyaralás alatt vigyázna a növényeinkre, akár borosüvegből is készíthetünk egyszerű csöpögtető öntözöberendezést. Mutatjuk lépésről-lépésre:
Ha nincs aki a nyaralás alatt vigyázna a növényeinkre, akár borosüvegből is készíthetünk egyszerű csöpögtető öntözöberendezést. Mutatjuk lépésről-lépésre:
Bárki, akinek van egy jó ötlete, kis kertet, pihenőoázist vagy akár játszóteret csinálhat egy parkolóhelyből Bécsben. A bécsi kerületeket színesítő és élhetőbbé tevő apró közterek kialakítását és fenntartását a város is támogatja. Tavaly 15 helyszínen adtak át parkolókat autók helyett a közösségnek.
A növény minden része – gyökere, szára, levele, és virága is gyógyhatású. A nagy csalán az egyik legjobb vértisztító és kiváló fájdalomcsillapító gyógynövényünk. Felhasználási módjainak se szeri, se száma...
A méhállomány negyede pusztult el az elmúlt hónapokban az elszaporodott ázsiai méhatka terjesztette vírusok miatt. A hazai mézellátás biztosított, de elképzelhető, hogy exportra az idén kevesebb jut - nyilatkozta a Békés Megyei Méhész Egyesület elnöke hétfőn az MTI-nek.
Évről-évre gyengébb a hazai málnapiac: a munkaerőhiány és az ebből fakadó magas árak miatt egyre kevesebben vágnak bele a termesztésbe, miközben az ellenálló magyar málna reneszánszát éli a külföldi piacon. A Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft. szerint a gurulós málnafajta itthon is jó hozamot érhetne el, és pályázatok kiírásával vissza lehetne hozni a gazdák vállalkozó kedvét.
Tisztelt Örsi Gábor! Az almafán úgy látom vértetű telepeket lehet látni. Ez elég veszélyes kártevő, A szívogatásukkal kóros szövetburjánzást okoznak az ágakon és a gyökereken is. Tápanyag szállítási zavar jön létre, ezért vannak dudorok a fás részeken. Súlyos esetben fapusztulást is okozhat. A telepeket metszéssel el kell távolítani. Nem tudom végez-e Ön növényvédelmet a fán? Ha nem, akkor célszerű tél végi lemosó permetezéssel (rügyfakadás előtt), metszéssel, majd tősarj eltávolítással kezdeni. Kéregsérüléseket kezelni kell. Tavasszal kontakt szerrel pl. Decis lehet védekezni, és fontos figyelni a fát, talál-e rajta újabb telepeket. Ha igen, Actara-t meg lehet próbálni ellene. A tuján nagyon sok tényező okozhat ilyen tüneteket, a fotó alapján nem lehet megállapítani. Ehhez pontos vizsgálat kell, és még úgy sem egyszerű a tuja esetében a kiváltó okot megtalálni. Sok mindentől függ: a tuja mérete, kora, ültetési helye, most lett-e ültetve, a terület kitettsége, kapott-e valamit ültetéskor, vagy utána bármikor stb. És csak utána jön kártevő, kórokozó vizsgálat, ami szintén nehéz az apró pikkelylevelek miatt. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Károly! Én a here helyett inkább fűmaggal vetném felül! A herével az a baj, hogy nehéz lesz kiírtani, előbb-utóbb átveszi az uralmat! A Presto sport fűmaggal javaslom a felül vetést, de ha here mellett dönt, akkor a bio mag is jó, amit a szellőztetés után elszórva vékonyan azért takarni kell, földdel, vagy komposzttal.
Sajnos ez mégiscsak gombás-baktériumos fertőzés, és tovább fog terjedni, viszont úgy látom csak az alsó leveleken van. Szerintem ezeken a leveleken nem állítható meg a terjedés. Javaslatom, hogy a fertőzött leveleket a rothadási folt mögött teljesen le kell vágni, majd ezt követően az egész növényt lepermetezni gombaölőszeres oldattal. Véleményem szerint a sok víz mellett jelenlévő alacsony hőmérséklet is okozhatta a bajt. A levágott leveleket nem kell sajnálni, ezt túléli, de ha rajta marad elviszi az egész növényt. A továbbiakban csak nyirkosan kell tartani a növényt, nem szabad annyira felszívatni és túlöntözni, mert ha éjszakára nem tud leszáradni, akkor sajna mindig ez lehet a vége olyan tartásmódnál, ahol nincs ventilátor. Kapcsolódó cikkeink: Hogyan tartsuk a Phalaenopsis orchideát? Orchideák: a pillekosbor
Üdvözlöm! A harmatfű telelésének kezdete tél eleje, ősz közepe. A telelést kb 2 hónapig valósítsuk meg, kissé hűvösebben, kb. 18-22 C-on. A telelés az egész éves fejlődésük elengedhetetlen szakasza.
Kedves Tamara! A javasolt növények: Cyperus diffusus - törpe vízipálma Coleus blumei - virágcsalán Billbergia nutans - bilbergia Philodendron andreanum - futó filodendron Platycerium bifurcatum - szarvasagancspáfrány Dracaena (sárkányfa) fajok