4526. Borosüvegből csepegtető öntöző házilag
Ha nincs aki a nyaralás alatt vigyázna a növényeinkre, akár borosüvegből is készíthetünk egyszerű csöpögtető öntözöberendezést. Mutatjuk lépésről-lépésre:
Ha nincs aki a nyaralás alatt vigyázna a növényeinkre, akár borosüvegből is készíthetünk egyszerű csöpögtető öntözöberendezést. Mutatjuk lépésről-lépésre:
Bárki, akinek van egy jó ötlete, kis kertet, pihenőoázist vagy akár játszóteret csinálhat egy parkolóhelyből Bécsben. A bécsi kerületeket színesítő és élhetőbbé tevő apró közterek kialakítását és fenntartását a város is támogatja. Tavaly 15 helyszínen adtak át parkolókat autók helyett a közösségnek.
A növény minden része – gyökere, szára, levele, és virága is gyógyhatású. A nagy csalán az egyik legjobb vértisztító és kiváló fájdalomcsillapító gyógynövényünk. Felhasználási módjainak se szeri, se száma...
A méhállomány negyede pusztult el az elmúlt hónapokban az elszaporodott ázsiai méhatka terjesztette vírusok miatt. A hazai mézellátás biztosított, de elképzelhető, hogy exportra az idén kevesebb jut - nyilatkozta a Békés Megyei Méhész Egyesület elnöke hétfőn az MTI-nek.
Évről-évre gyengébb a hazai málnapiac: a munkaerőhiány és az ebből fakadó magas árak miatt egyre kevesebben vágnak bele a termesztésbe, miközben az ellenálló magyar málna reneszánszát éli a külföldi piacon. A Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft. szerint a gurulós málnafajta itthon is jó hozamot érhetne el, és pályázatok kiírásával vissza lehetne hozni a gazdák vállalkozó kedvét.
Tisztelt Kertbarát! A Hibiscus rosa sinensis (kínai hibiszkusz) viszonylag könnyen tartható növény szépen és ismételten virágzik ha a neki megfelelő félárnyékos helyen van tartva. Azonban a huzatra nagyon érzékeny és a tűző napra. Ezért a szellőztetésre virágzáskor oda kell figyelni, mert könnyen lehullajtja a bimbóit, virágait. A bimbóit még akkor hajlamos ledobni ha nagyobb vízadaggal esetleg túlöntözzük. Ezekre az élettani hatásokra figyeljünk oda és akkor a növényünk szépen fog fejlődni, és virágozni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Javaslom, hogy erős réztartalú szerrel többször öntözze meg, illetve a gomba is kapjon bőven!
Kedves Alexandra! Ez egy paprikavirág (Salvia splendens). Nálunk egynyáriként termesztik, a fagyok beáltáig folyamatosan virágzik, majd elfagy és tavasszal újra kell ültetni. A pöttyöket lehet, hogy a víz minősége okozza, esetleg tápanyaghiány, mert nem néz ki túl daliásan a növényke.
Üdvözlöm! Ez egy selyemmályva (Abutilon theophrasti Medic.) A jó vízellátású talajokat szereti, leginkább a déli megyékben van jelen. Nem kívánatos gyomnövény a szántóföldi kultúrákban.
Üdvözlöm! Gyanús, hogy nem is virágzott, holott tele kéne lennie virággal. Szerintem nem betegség, kártevő, hanem tápanyaghiány és talán nem jó a föld sem neki. Egyébként nem jellemző, hogy megtámadná kártevő, vagy betegség. A biztonság kedvéért permetezzék le gomba, -és rovarölő szer kombinációval!