4541. Kicsi, barna, büdös bogarak repülnek be az ablakon...
A lakossági bejelentések is beindultak - „kicsi, barna, büdös bogarak repülnek be az ablakon - úgy tűnik, hogy máshol is elkezdték a korai beköltözésüket a poloskák.
A lakossági bejelentések is beindultak - „kicsi, barna, büdös bogarak repülnek be az ablakon - úgy tűnik, hogy máshol is elkezdték a korai beköltözésüket a poloskák.
A piacok reneszánszát éljük, ma már a fiatalabb generáció körében is trendinek számít a piacozás. Népszerűségük a közösségi oldalak megjelenésével is nő. Magyarországon a Fény Utcai Piac a közösségi média legnépszerűbb szereplője egy friss felmérés alapján.
Először látogatható a híres londoni Kew Gardens titkos királyi kertje, egy 16 hektáros erdő, amely egykor a VII. Henrik Richmond House-i birtokához tartozó óriási szarvaspark része volt, később pedig III. György fejlesztette tovább.
Komolyabb csapadékmennyiséget kaptunk az elmúlt napokban. Felfrissültek a növények és a talaj is átázott. Beindulhatnak a gombás fertőzések...
A hivatal szakemberei 4 tételben találtak nyomokban kimutatható, de a megengedett értéket nem meghaladó, így az egészséget nem veszélyeztető mennyiségben fipronilt. Az érintett tételeket a hatóság zárolja és megteszi a szükséges intézkedéseket.
Az avokádó trópusi növény, ahhoz hogy szobanövényként jól érezze magát magas páratartalmat, rendszeres vízutánpótlást (langyos, lágy vízzel), nyáron kéthetente adagolt folyékony műtrágyát kell biztosítanunk számára. Télen a meleg szobában valószínű, hogy nem megfelelő páratartalom, ezért jobb, hogyha 10-12 fokon, kevesebb öntözéssel teleltetjük. A túl melegben akár a teljes lombját elveszítheti. Még most sincs túl késő a fennmaradó téli hónapokra hűvösebb helyet keresni számára.
A golgotavirág külöm metszést nem igényel. Kurtítani abban az esetben szükséges, ha úgy érezzük kinőtte a számára fenntartott helyet. A hibiszkusz meghálálja ha télen pihenni hagyják, szerintem a télikert jobb teleltető hely számára, mint a szoba.
A selyemmirtusz melegigényes díszcserje, de elviseli a fagyot is. Akár a minusz 20 fokot is kibírja, ha rövid ideig tart. Enyhe klímájú vidéken a sazbadban is átteleltethető, fagyzugban viszont 0-4 fokos helyen érdemes teleltetni. Télikertben az egész növényt 5-10 cm magasságban vissza lehet vágni, és sötétbe állítani. A selyemmirtusz az egyéves vesszőkön hozza virágait, így a metszéssel gazdag virágzás várható. A fiatal hajtások törékenyek, vigyázzunk rájuk.
Ha valóban nagyon kis cserépben van most is átültethető, ha nem, jobb ha megvárja a tavaszt, s akkor agyagos földkeverékbe ülteti a magoncot. Addig is folyamatosan gondoskodni kell a vízutánpótlásról (lágy, langyos vízzel), és a párásításról. Túl meleg helyen azonban lombját vesztheti, ha már több lomblebele kifejlődött a 10-12 fok az optimális a számára.
A gyömbér ültetése és gondozása Az utóbbi évek kedvelt fűszer és szobanövény lett a gyömbér, amely melegkedvelő, ezért 12 °C alatt ne próbálkozzunk nevelésével. Térigénye is elég nagy lehet, virágzati szára akár 1,5 m magasra is megnőhet. A neveléshez B típusú virágföld megfelelő, de a jó levegőzés, a vízáteresztés és az enyhén savanyú közeg biztosítására keverjünk a földbe 1/3-1/3 rész tőzeget, illetve fertőtlenített homokot vagy perlitet. A gyöktörzset 4 cm mélyre helyezzük a cserépbe, ügyelve, hogy a gyökerek lefelé nézzenek. A megfelelő lombnövekedéshez legalább 20 °C-ra van szükség. Így a cserepes növényt nyáron tarthatjuk a szabadban, illetve a gyöktörzset szabadba is ültethetjük. A tavaszi kiültetésre csak április végén kerülhet sor, amikor a talajhőmérséklet tartósan 12 °C fölé emelkedik. Bővebb leírás az alábbi cikkben található: Hogyan ültessünk gyömbért? Hogyan termesszünk otthon gyömbért? Neveljünk szobanövénynek gyömbért és a kurkumát!