4541. Kicsi, barna, büdös bogarak repülnek be az ablakon...
A lakossági bejelentések is beindultak - „kicsi, barna, büdös bogarak repülnek be az ablakon - úgy tűnik, hogy máshol is elkezdték a korai beköltözésüket a poloskák.
A lakossági bejelentések is beindultak - „kicsi, barna, büdös bogarak repülnek be az ablakon - úgy tűnik, hogy máshol is elkezdték a korai beköltözésüket a poloskák.
A piacok reneszánszát éljük, ma már a fiatalabb generáció körében is trendinek számít a piacozás. Népszerűségük a közösségi oldalak megjelenésével is nő. Magyarországon a Fény Utcai Piac a közösségi média legnépszerűbb szereplője egy friss felmérés alapján.
Először látogatható a híres londoni Kew Gardens titkos királyi kertje, egy 16 hektáros erdő, amely egykor a VII. Henrik Richmond House-i birtokához tartozó óriási szarvaspark része volt, később pedig III. György fejlesztette tovább.
Komolyabb csapadékmennyiséget kaptunk az elmúlt napokban. Felfrissültek a növények és a talaj is átázott. Beindulhatnak a gombás fertőzések...
A hivatal szakemberei 4 tételben találtak nyomokban kimutatható, de a megengedett értéket nem meghaladó, így az egészséget nem veszélyeztető mennyiségben fipronilt. Az érintett tételeket a hatóság zárolja és megteszi a szükséges intézkedéseket.
Tisztelt Kérdező! Az első képen a borsó aknázólégy kártétele látható a levélen. A második képen a fehéröves levéldarázs kártétele látható. A harmadik képen lótetű járat látható. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Pavisa Istvánné! A banánfa erősen hozza a sarjakat egész évben. Ha nagyobbak a sarjak-kb. 20 cm- akkor nyugodtan válassza le és egy új növénye lesz: ez egy vegetatív szaporodási mód egyébként. A kis növénykét a tövénél óvatosan le kell választani az anyanövényről úgy, hogy maradjon rajta gyökér. Óvatosan csavaró mozdulattal válassza le és ültesse el. Igen, néha terem is, bár én csak több éves és 4-5 méteres magas növényt láttam teremni.
Kedves Gerbi! Az első képen, egy lucfenyő (Picea abies), a másodikon egy ezüstfenyő (Picea pungens) van. MIndkét növény esetében elmondható, hogy nagy a térigényük. Nagyon szeretik a napot és a fényt. Gyakran látni felkopaszodott gyér fenyőket, ennek gyakori oka a fény hiány. Télálló növények, az első két évben amíg a gyökérzetük megtalálja a helyét és legyökeresedik, addig öntözze rendszeresen és trágyázza, esetleg tápozza!
Kedves Olvasó! Szederteát ebből készítünk: Erdei szeder (Rubus caesius)Teáját hasmenés ellen (napi egy csésze) vizelethajtóul (reggel egy csésze) és izzasztásra használják. Húgysavat is old, vértisztításra, köszvény ellen is lehet fogyasztani. Levelét gyűjtjük.Málnalevél teát is szárított formában használjuk. A málnalevél tea közismerten jó méregtelenítő tea. Vannak azonban helyzetek, amikor nem szabad inni és az sem mindegy, hogyan készíted el.Elkészítése:2-2,5 deciliter forró vízhez kell adni egy teáskanál szárított málnalevelet, majd 10 percig lefedve állni hagyni és leszűrés után hűlve fogyasztani naponta 1 alkalommal.Nem szabad alkalmazni terhességi cukorbetegség esetén, valamint szoptatás alatt, mert a tea fogyasztása után hirtelen lecsökkenti a vércukorszintet.
Tisztelt Fehér Ferencné! A Brussoneita papyrifera nem önbeporzó, ezért külön porzós és termős virágú egyedre is szükség van, ahhoz, hogy gyümölcsöt hozzon. Azt hogy a fa milyen ivarú, a virágáról lehet megállapítani. A hímivarú porzós virág a mogyoróhoz hasonlóan hosszúkás, lógó barkavirágzatot ad, míg a nőivarú virág tömör, gömb formájú virágzatot ad. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök www,aleonkert.hu