4566. Hogy kerül az alma az asztalra?
Bár hazánkban is egyre népszerűbb a tudatos vásárlás, kevesen tudják, hogy milyen utat jár be a gyümölcs, a magtól a kerten át az asztalunkig.
Bár hazánkban is egyre népszerűbb a tudatos vásárlás, kevesen tudják, hogy milyen utat jár be a gyümölcs, a magtól a kerten át az asztalunkig.
A levelek felületén most érlelődnek az áttelelő gombatestek. A legjobb ha letermés után frissiben összegyűjtjük és eltávolítjuk a letermett növényi részeket. Növényvédelmi előrejelzés 2017. ősz
A vulkánkísérletektől a szabadulószobáig és több mint 40 növényekkel kapcsolatos különleges program várja az érdeklődőket az idei Kutatók éjszakáján pénteken.
Egy koszorúalap, ragasztó pisztoly és sok-sok termére van csak szükségünk, hogy elkészítsük bejárati ajtónk őszi díszét!
Az őszi fagyok közeledtével a dáliagumókat fel kell szedni a földből, mert télen, az átfagyott talajban elpusztulnának.
Kedves Tóth Máté! Száraz meleg levegőn kell kiszárítani, egyben úgy, hogy a szárból pár cm-es darab maradjon. Nem kell szét vágni. Javaslom mondjuk a számítógép monitorjának a tetejét, vagy a TV-n kiszárítani!
Kedves Éva! Igen, fog fásodni, de egy bizonyos kor kell hozzá. Szerintem most már elég idős, hogy elkezdjen fásodni. Biztosan nem lesz vele gond, meg fog erősödni. A hajtás azért is lóghat, mert elképzelhető, hogy kevés (vagy sok) vizet kap! Kapcsolódó cikkek: Hogyan bírjuk virágzásra a leanderünket? Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg?
Tisztelt Papp Úr! Képet tud róla küldeni??? Vakon csak tippjeink vannak...de elvileg lehet kártevő jelenléte is meg teljesen ártalmatlan jelenség is. Eldöntéséhez küldjön képet a következő szezonban, addig egyébként is már semmi teendő nincs, bármi is a jelenség oka! Üdv: Növényorvos
Ha elég erős a gyökere, akkor nyugodtan kiültetheti ősszel is. Bár a kérdésre nem teljesen egyértelmű a válasz, mert sokféle lonc létezik, vannak közöttük fagyérzékenyek (pl. mirtuszlonc), és a telet jól tűrők is (pl. tatárlonc). Az ültetés sikere függ attól, hogy a növénynek milyen erős a gyökere, hogyan viseli a telet adott körülmények között, hogyan gondozzák a tél folyamán, és természetesen a fagyérzékenyek eredése, ill. megmaradása kicsit bizonytalanabb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Tisztelt Pödör Zsolt! Erre vonatkozó törvény, vagy jogszabály NINCS! Ha van ilyen szabály, az önkormányzat tud erről felvilágosítást adni. Ha nincs, akkor elvileg a telek határáig bárhol ültethető növényzet, feltéve, hogy az a szomszédot ne zavarja. A zavaró hatás lehet pl. leárnyékolás, átnyúló ágak, gyökerek miatt a kert művelésének nehezebbé válása stb. Ilyen esetben – ha a felek nem tudnak megegyezni – a helyi önkormányzat jegyzőjénél kell birtokháborítási eljárást kezdeményezni, melynek során a jegyző akár ültetési távolságot is előírhat határozatában, de csak az egyedi esetre nézve, nem pedig általános érvénnyel. A jegyző elsődleges feladata az, hogy a felek között egyezséget kíséreljen meg kialakítani a vitás ügyben. Ha ez nem sikerül, akkor határoz egyoldalúan, döntése azonban bíróságon megtámadható.