4571. Ezek a leggyakoribb legkönnyebben összetéveszthető ehető-mérgező gombafajták
A leggyakoribb ehető és a hozzá hasonló mérgező gomba fajok fotói már elérhetők a neten, köszönet érte a Miskolci Gombász Egyesületnek. Mutatjuk, mire kell figyelni!
A leggyakoribb ehető és a hozzá hasonló mérgező gomba fajok fotói már elérhetők a neten, köszönet érte a Miskolci Gombász Egyesületnek. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Megnyílt az Erdők hete országos rendezvénysorozat Kaposváron hétfőn, a Sefag Zrt. Erdők Háza Látogatóközpontjának átadásával.
A Hold és a növények közti kölcsönhatás kiaknázásával növelhetjük a terméshozamot, növényeink egészségesebbek, szebbek lesznek. Miért? Mert a Hold – az égen elfoglalt helyzetéből adódóan – különböző mértékben hat a növények egyes részeire.
Az instant gyep egyedülálló megoldást kínál azoknak az embereknek akik a lehető leggyorsabban szeretnének kertjükbe tökéletes, erős dús zöld pázsitot varázsolni.
Magyarországon évente több mint 6000 fővel nő az új, súlyosan látássérült személyek száma. Ha jobban odafigyelünk táplálkozásunkra szemünk egészségéért is többet tehetnénk!
Üdvözlöm! Ez egy korallvirág féle (Kalanchoe). MIvel pozsgás, ezért a kaktuszokhoz hasonlóan kell tartani: kevés víz, sok fény.
Kedves Martin! Minden növény esetében elmondható, hogy a lágyvizes öntözés a legideálisabb! Az esővíz a legjobb öntözésre, de ha nem áll rendelkezésre, akkor az állott csapvizet javaslom. Valóban át kellene ültetni, a gyökerek nagyon kint vannak. Javaslom, a "bonsai föld" nevű árudákban kapható zacskós földkeveréket.
Kedves Valcsi! Semmi gond, mert 25 C-on kb 40-60 nap a csírázási idő. Érdemes legközelebb 48 órára beáztatni magvetés előtt a magvakat, hogy felpuhuljon a kemény héj. A kelés után a növényeket egyenként ültesse szét és a nem kikelt magvakat áztassa be és vesse el újra, egy-egy mag évekig!!! is "pihenhet" és ezután kel ki csak.
A hasznos fonálféreg beszerzésével kapcsolatosan a Biokont Magyarország Kft, és a Boikontrol Hungária Kft munkatársai tudnak segíteni. A biológiai védekezés mellett a vegyszeres védekezés is segíthet a Detia Degesch granulátum kiszórásával. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A leírt elképzeléseknek a következő fafajok felelnek meg: Prunus serrulata 'Kanzan' díszcseresznye, az Acer platanioides 'Crimson King' vérjuhar, Fraxinus ornus virágos kőris, Pyrus calleryana 'Chanticleer' díszkörte, Prunus padus májusfa. Ezek a díszfák alkalmasak a gyerek homokozója mellé. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu