4571. Ezek a leggyakoribb legkönnyebben összetéveszthető ehető-mérgező gombafajták
A leggyakoribb ehető és a hozzá hasonló mérgező gomba fajok fotói már elérhetők a neten, köszönet érte a Miskolci Gombász Egyesületnek. Mutatjuk, mire kell figyelni!
A leggyakoribb ehető és a hozzá hasonló mérgező gomba fajok fotói már elérhetők a neten, köszönet érte a Miskolci Gombász Egyesületnek. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Megnyílt az Erdők hete országos rendezvénysorozat Kaposváron hétfőn, a Sefag Zrt. Erdők Háza Látogatóközpontjának átadásával.
A Hold és a növények közti kölcsönhatás kiaknázásával növelhetjük a terméshozamot, növényeink egészségesebbek, szebbek lesznek. Miért? Mert a Hold – az égen elfoglalt helyzetéből adódóan – különböző mértékben hat a növények egyes részeire.
Az instant gyep egyedülálló megoldást kínál azoknak az embereknek akik a lehető leggyorsabban szeretnének kertjükbe tökéletes, erős dús zöld pázsitot varázsolni.
Magyarországon évente több mint 6000 fővel nő az új, súlyosan látássérült személyek száma. Ha jobban odafigyelünk táplálkozásunkra szemünk egészségéért is többet tehetnénk!
Kedves Csilla! 2 fajta van, ami megfelel az összes kritériumnak, a linkekre kattintva találja őket: https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/chamaecyparis_lawsoniana_van_pelts_blue_kek_hamisciprus https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/cupressocyparis_leylandii_blue_jeans_leyland_ciprus_blue_jeans A javasolt ültetési táv 70-90 cm. A konténeres kiszerelés bármikor ültethető, viszont ha nem megoldott az öntözés, biztosabb volna ősszel ültetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Jó napot! Sajnos nem tudok segíteni, mert főleg trópusi dísznövényekkel foglalkozom, cserjékkel és díszfákkal abszolúte nem. Nekem az a gyanúm, hogy ez egy gomba betegség, ezért egy tavaszi lemosó permetezés, akár bioszerrel mindenképp hasznos. Én úgy tudom, hogy a Magnolia grandiflora nem kedveli a savanyú talajt, ő a meszeset preferálja. Ez is okozhat gondot a felszívódási nehézségek által.
Üdvözlöm! Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem valahol megfázhatott a növény. A virágok, termések a legérzékenyebbek a hidegre. A Fülöp-szigetekről származik ez a dísznövény, tehát hazánk klímája merőben eltér az igényeitől. Így látatlanban azt mondom, nem lesz gond a növénnyel. :) Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Miklós! Elképzelhető, hogy nagyon megtömörítette a földet. A vásárolt földnek valószínűleg magas a humusztartalma, ami igen jól megtartja a vizet. Szellőztessen sokat, egyelőre ne öntözzön. Ha öntöz később, alulról tegye. Hadd szívja fel alulról a vizet. Sűrűn keveset adjon nekik. A penész ellen használjon Dithane permetszert. Vízben oldva permetezze be a földet jó alaposan. Remélhetőleg ezekkel az intézkedésekkel megoldódnak a problémák. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Bettina! A cukorsüvegfenyőnek gyakori kártevője az atka. Nagyon apró szívogató rovarokról van szó. Permetezze le Flumite nevű, vagy egyéb atkaölő permetszerrel. Az öntözővízhez adagoljon kéthetente örökzöldeknek való tápoldatot, műtrágyát. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs