4621. Gombatermesztő lett Az Év Agrárembere
Mutsy Árpádot, a Bio-Fungi Kft. vezetőjét választotta 2017-ben az Év Agráremberének a 70 fős szakmai zsűri Siófokon - közölte az Agrotrend a díjátadót követően vasárnap az MTI-vel.
Mutsy Árpádot, a Bio-Fungi Kft. vezetőjét választotta 2017-ben az Év Agráremberének a 70 fős szakmai zsűri Siófokon - közölte az Agrotrend a díjátadót követően vasárnap az MTI-vel.
Ünnepélyes keretek között alakult meg Párizsban egy környezetbarát gazdálkodást ösztönző kezdeményezés, az úgynevezett „Organic Cities Network Europe“, melynek alapító tagjai között Bécs is szerepel. A megállapodást aláíró nagyvárosok célja a városban élő állampolgárok életminőségének javítása a regionális biogazdálkodásból származó termékek segítségével.
Az előző évekhez viszonyítva kedvező áron juthatunk az alapvető leveszöldségekhez a piacon. Zöldség-gyümölcs árak 2018 február.
Növény-egészségügyi zárlatot rendeltek el Pécsen a szőlő aranyszínű sárgasága betegség megjelenése miatt - tájékoztatta szerdán a baranyai megyeszékhely jegyzője az MTI-t.
A néphagyomány szerint Zsuzsanna napján ha megszólal a pacsirta, közeleg a tavasz. Megmutatjuk, hogy milyen hangra kell figyelnünk.
Kedves Ági! A képen semmit sem lehet látni, nagyon homályos, kivehetetlen. Küldjön egy élesebbet és azonnal megmondom! De talán lucfennyőből van (Picea abies).
Tisztelt Garai Dániel! A télálló banán télen a hűvösebb helyet kedveli max 10 fok. Helyette érdemes lenne a normál banánfát (szobanövény) elhelyezni a lakásba mely egész évben megfelleően érezné magát. Az areca vagy bétel pálma félárnyékos, de párás helyet kedvel. Kellő víz és pára mellett fejlődik megfelelően. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt S Betty! A képek alapján ez egy nagylevelű fajta babérmeggy törzses fának kinevelve. mediterrán eredetű lomblevelű örökzöld bokor, mely jól bírja a meleget, de az öntözést megjhálálja. Télállósága déli országokban jó, nálunk érdemes félárnyékba ültetni mert napos helyen fagyások miatt bebarnulnak a levelei, és a hajtásai. Jól nyírható, és formálható sövény is nevelhető belőle. Fehér virágai vannak, és sötét színű apró borsó nagyságú termései, melyek mérgezőek. Nem mindegyik fajtája virágzik és hoz termést. 5-6 méterre nő meg, de hazájában lehet magasabb is. Szaporítani vegetatív módon hajtás dugványozással szaporítható. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! Sajnos az elmút tíz évben az őszi lehűlés után enyhe ősz vég és tél alkalmával a növények fejlődésében nem megszokott módon korai kihajtás, (hagymások) és őszi virágzás ( szilva, kajszi, aranyvessző) következett be. Az októberi novemberi lehűlés (hideghatás) után, ha melegebb idő van az átlag időjárásnál, akkor a növények növekedésnek indulnak. A hagymások levelei igen jól ellen állnak téli lehűlésnek, viszont a virágok már nem bírják olyan jól a fagyos időt. tehát egészen addig, míg a növény nem szökik virág szárba addig nincs baj a téli hideggel. A nárciszt nem kell minden évben felszedni, de 3-4 évente érdemes tőosztással szétültetni az egy csomóban lévő hagymákat. A nárcisz hogyha megfelelő talajban van kicsit kötött enyhén meszes akkor jól és megbízhatóan virágzik. Nem kell lemondani róluk. A tulipánnál sem baj ha 1-2 cm kiáll a friss levél kezdemény, ami kora tavasszal tovább fejlődik. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Döme! Az első kép Szerintem: Vilmos, a másodikon: Bosc Kobak, a harmadikban nem vagyok biztos, de nagyon hasonlít a: Clapp kedveltje nevű fajtához!