4636. Változatos tavaszi koszorúalap mohából házilag
Készítsünk mohás koszorúalapot, amit aztán kedvünk szerint akár évszakonként cserélhetünk. Kezdjük egy tavaszi virágos változattal.
Készítsünk mohás koszorúalapot, amit aztán kedvünk szerint akár évszakonként cserélhetünk. Kezdjük egy tavaszi virágos változattal.
Élére állított szimmetria vagy toszkán romantika, buja őserdő, tengerparti plázs, japánkert? Nem létezik olyan hangulat, amit minőségi alapanyagokból egy profi szakember ne tudna megidézni a kertedben.
Nagyon várjuk már a tavaszt és a friss zöldségeket! A sütőtök szezonja lejárt, a fürtös paradicsom meg hiába kínálja magát, íze még nem az igazi...
FŐKERT Nonprofit Zrt. tavasszal összesen 130 ezer árvácskát ültet ki a Főváros kiemelten kezelt zöldterületeire és mintegy 16 különféle árnyalatot használva hoz színeket a főváros virágágyaiba.
A vakondok ellen sokan vakondhálóval védekeznek, ám az emberek csak ritkán vannak tisztában ennek a meglehetősen drága módszernek az árnyoldalaival. Sokszor még olyanok is vakondháló mellett döntenek, akiknek soha nem is volt vakond a kertjükben és még a környékes sem láttak soha.
Két fajtáját ismerjük: A földi bodza alacsony bokor, ősszel levele elhal, tavasszal újra kihajt. Gyökere könnyen terjed. Az egész növény hasonlít a bodzafához, levele, virágja és termése, ám jellegzetesebb illatú. A bodzafa magas cserje, vagy alacsony fa formában fordul elő. Levelei 5-9 ágúak. Virágzata az ágak végén fejlődik ki, sárgásfehér, kellemes illatú, május, júniusban virágozik. Termése feketés lila, lilásvörös, édes, savanykás bogyó. Ízlés szerint választják az egyik vagy a másik fajtát.
A vizicsigák nagyon hasznosak a vizi ökoszisztémákban, többféle feladatot látnak el. A termelődő törmeléket fogyasztják általában, de algát is legelnek. A vízből kivonják a meszet és beépitik a házukba, ezzel azt lágyítják. Eléggé igénytelen jószágok, a víz összetételének változását jól tolerálják. Életkoruk változó, néhány évig élhetnek. Elég gyorsan fejlődnek és sok petét leraknak. Halakkal jól társíthatók. Üdvözlettel: Kiss Krisztián
Úgy hallottam, hogy 10l vízhez 2 dkg salicil kell, és leginkább a fürtökre kerüljön. Remélem beválik, ha nem, más vegyszerrel nem szabad próbálkozni. Annyit lehet tenni, hogy a darázsinvázió előtt le kell szüretelni:)
Az éredő meggy terméseken a fómás és a glöospóriumos betegség is okoz besüppedő foltokat általában a gyümölcsök alján. Különösen esős, csapadékos időjárás esetén gyakori megjelenésük. Ellenük a mankoceb hatóanyagú kontakt, és a tiofonát-metil, azoxistrobin, ciprodinil, difenokonazol hatóanyagú felszívódó hatású szabadforgalmú gombaölő szerek hatásosak. Eredményes védelemhez sziromhullás után már szükséges a permetezés.
A gardenia igen szeszélyes növény. A virágbimbók kifejlődéséhez 16-18 °C-os éjszakai és 20-22 °C fokos nappali hőmérsékletre van szüksége. Egyenletes hőmérsékletet (télen 10-16 fok) és gondos öntözést igényel. <p>Kifejezetten utálja a kemény vizet, ha nincs ideje forralni neki vizet, állott vízzel locsolja. Télen vízigénye csökken, csak arról kell gondoskodnunk, hogy ki ne száradjon talaja. <p>A rovarok melyek megtámadták a növényeit valószínű, hogy liszteskék. Mellékelem a róla szóló leírást!