4636. Változatos tavaszi koszorúalap mohából házilag
Készítsünk mohás koszorúalapot, amit aztán kedvünk szerint akár évszakonként cserélhetünk. Kezdjük egy tavaszi virágos változattal.
Készítsünk mohás koszorúalapot, amit aztán kedvünk szerint akár évszakonként cserélhetünk. Kezdjük egy tavaszi virágos változattal.
Élére állított szimmetria vagy toszkán romantika, buja őserdő, tengerparti plázs, japánkert? Nem létezik olyan hangulat, amit minőségi alapanyagokból egy profi szakember ne tudna megidézni a kertedben.
Nagyon várjuk már a tavaszt és a friss zöldségeket! A sütőtök szezonja lejárt, a fürtös paradicsom meg hiába kínálja magát, íze még nem az igazi...
FŐKERT Nonprofit Zrt. tavasszal összesen 130 ezer árvácskát ültet ki a Főváros kiemelten kezelt zöldterületeire és mintegy 16 különféle árnyalatot használva hoz színeket a főváros virágágyaiba.
A vakondok ellen sokan vakondhálóval védekeznek, ám az emberek csak ritkán vannak tisztában ennek a meglehetősen drága módszernek az árnyoldalaival. Sokszor még olyanok is vakondháló mellett döntenek, akiknek soha nem is volt vakond a kertjükben és még a környékes sem láttak soha.
Kedves B.K.! A törzsökgomba elhalt vagy öreg fák tövében terem. Nem feltétlenül az elpusztulás jele. Nem biztos, hogy elpusztult részeken terem, tehát szerintem a fát nem tudja kiírtani. Egyszerűen le kell taposni, le kell kaparni a fáról, mert szerrel nehezen írtható ki, mivel a micélium, azaz a gomba törzs a talajban él. Javaslom, hogy a letaposás után takarja le fóliával a kérdéses területet néhány napig, majd ezután néhány napig hagyja szellőzni és ismételje meg néhányszor. Le is fújhatja esetleg valami gombaölővel, ezt hetente ismételje meg, kb 4-5-ször. Javaslom a Champion nevű szert. Németországban termesztik, mert nagyon finom gomba! A biztonság kedvéért azért be kell azonosítani, hogy biztosan az-e?! Elnézést kérünk a kései válaszért!
Kedves Orsolya! Amennyiben az Olcsó módszer a farönkök eltüntetésére! című cikkre gondolt, akkor nincs egy kimondottan rönkeltávolító szer, amit használni lehet. A lényege, hogy olyan műtrágyát kell vásárolni (bármelyik kertészeti szaküzletben szerintem található), amelynek nagy a nitrogéntartalma. Ez azért fontos, hogy a lebomlás exponenciálisan felgyorsuljon!
Üdvözlöm! Örökösen nem lehet eltüntetni, mert az erdőben "lakik". Azt javaslom, hogy kézzel, nagyon gyakran szedjék a kertben, ahol csak látják és így lehetne kordában tartani. A vegyszeres megoldás is jó (pl.: Glialka), csak totális gyomírtóval lehet kiírtani, de az mindent kiirt. Szerintem a kézi ritkítás lenne a célszerű.
Kedves Kata! Az átültetést akkor kezdhetik meg, ha a talaj már felengedett, de még a rügyfakadás nem indult meg. Az átültetésnél több szempontra is figyelemmel kell lenniük: az átültetésnél általában szükséges a növények visszametszése, mert nem szabad elfelejteni, hogy az átültetések során a gyökérrendszerük egy részét is elveszítették. fontos a megfelelő méretű ültetőgödör. az átültetés során a megfelelő gyökérképződés érdekében érdemes az ültetőközeget tőzeggel dúsítani, így kellően laza közeghez jutunk. a tápanyagellátás érdekében én az osmocote 6-8 hónapos növénytáp granulátumát ajánlom felhasználni. végül fontos az átültetett növények megfelelő utógondozása, azok kellő megerősödéséig rendszeres öntözéssel.
Üdvözlöm! A Fikuszokat hajtásvég dugványokkal lehet jól szaporítani. Ez azt jelenti, hogy az ág (a hajtás) végét le kell vágni -a friss hajtásokat- és földben, mindig nedvesen tartva kigyökereztetni, kb 25-30 °C-on. A dugványok kb. 8-12 cm legyenek, és a szár megvastagodott része (nódusz) alatt kell a földbe dugni. Kertészeti boltokban lehet kapni hormon port, ebbe kell belemártani a dugványt, a nagyobb hatás érdekében. Kapcsolódó cikkek: Szobafikusz (Ficus elastica) Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata)