4636. Változatos tavaszi koszorúalap mohából házilag
Készítsünk mohás koszorúalapot, amit aztán kedvünk szerint akár évszakonként cserélhetünk. Kezdjük egy tavaszi virágos változattal.
Készítsünk mohás koszorúalapot, amit aztán kedvünk szerint akár évszakonként cserélhetünk. Kezdjük egy tavaszi virágos változattal.
Élére állított szimmetria vagy toszkán romantika, buja őserdő, tengerparti plázs, japánkert? Nem létezik olyan hangulat, amit minőségi alapanyagokból egy profi szakember ne tudna megidézni a kertedben.
Nagyon várjuk már a tavaszt és a friss zöldségeket! A sütőtök szezonja lejárt, a fürtös paradicsom meg hiába kínálja magát, íze még nem az igazi...
FŐKERT Nonprofit Zrt. tavasszal összesen 130 ezer árvácskát ültet ki a Főváros kiemelten kezelt zöldterületeire és mintegy 16 különféle árnyalatot használva hoz színeket a főváros virágágyaiba.
A vakondok ellen sokan vakondhálóval védekeznek, ám az emberek csak ritkán vannak tisztában ennek a meglehetősen drága módszernek az árnyoldalaival. Sokszor még olyanok is vakondháló mellett döntenek, akiknek soha nem is volt vakond a kertjükben és még a környékes sem láttak soha.
Tisztelt Niki! A képen látható bábot lepkész kollégák végül az aranybagoly lepke bábjaként határozták meg. Ezen belül is nagy valószínűséggel az ezüstgammás aranybagoly lepke bábjáról van szó. Védekezés: vagy Mospilan 20SP-vel vagy Dimilin 25WP-vel. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
A liliomfa (magnolia) fajok többsége kifejezetten savanyú talajt igényel. Ha nem ilyenben él, akkor lép fel a levelek sárgulása, később elhalása. Ha olyan egyedet ültetett, mely csak savanyú talajban érzi jól magát, akkor a növény talaját a fa élete végéig savanyítani szükséges. Persze az ültetéskor már savanyú talajt kellett volna neki kialakítani. Erre a tőzeget használják. Mivel a fa gyökere folyamatosan nő, és újabb talajrétegekbe hatol, ezeket is savanyítani kellene. Utólagos savanyításra az ecetes beöntözés eszköze marad: 10 liter vízbe 1-2 evőkanál 20 %-os ételecetet oldjon fel és azzal öntözze a fát. Érdemes a fa lombját Wuxal szuper 0,2-0,4 %-os oldatával permetezni, a műtrágya oldatban lévő elemek az enyhe sárgulást visszafordítják, visszazöldítik a leveleket. A permetezéshez tapadásfokozó anyagot feltétlenül adjon. A tőzeg fakorona alatti talajába dolgozva vagy a felszínére kiterítve is savanyítja a talajt, de a bemosódása meglehetősen lassú.
Tisztelt Erzsébet! A betegség kocsánybénulás, amit magnézium és kalciumhiány okozhat. A kártétel magnéziumot és kalciumot tartalmazó lombtrágyával vagy tápoldattal csökkenthető. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Mamzer! A gyümölcs belül általában valamelyik rovarkártevő lárvája károsítja, de nagyon ritkán gomba fertőzés is előfordulhat. Permetezni nem nagyon lehet ellene, a tavaszi lemosó permetezés és az ezt követő rendszeres permetezés sokat segít!
Üdvözlöm! A tetvek imádják a leandert, ez nagyon gyakori probléma. Javaslom, hogy permetezze le Mospilan nevű szerrel és meg fog szűnni a tetvesedés!