4721. Ősszel is érdemes még permeteznünk?
Még mindig tartogat meglepetést számunkra az időjárás. Az elmúlt hetek csapadékos majd fullasztóan párás napjai kedveztek egyes gombák terjedésének.
Még mindig tartogat meglepetést számunkra az időjárás. Az elmúlt hetek csapadékos majd fullasztóan párás napjai kedveztek egyes gombák terjedésének.
Ha egy nyugodt őszi délutánra vágysz sok-sok virággal, szépséges virágkötészeti kompozíciókkal, illatos gombákkal, sétával a színesedő lombok alatt, akkot látogass el az Őszi dísznövémykiállításra a budai arborétumba.
Számomra az idei év meglepetései az ostorfákon egyre jobban terjedő pajzstetvek és a tölgyfán megjelenő csipkéspoloska nagymértékű kártétele voltak.
A fűmagkeverék kiválasztása különösen fontos a gyeptelepítés előtt: nem túlzás azt mondani, hogy ez befolyásolja majd a következő 15 évi munkát a kertben.
A nyugati ostorfát a kertészek kiváló tűrőképessége miatt ültetik utcai sorfaként, de kiderült, hogy köze van Frakk a macskák réme meseregény megszületéséz is. Famese a Magyar Népmese Napjára.
A fehér bevonatban élnek-e mozgó 1-3 mm-es állatok vagy repülő egyedek? A kép nem elég éles, sajnos, tudna jobbat küldeni?
Bármikor, amiben tudunk, segítünk, vagy írunk róla, vagy videót teszünk fel és kikerül a címlapunkra. Várjuk a kérdéseit! Üdvözlettel, Édenkertész
A beteg részek könnyen lepotyognak, érdemes lerázni és eltüzelni azokat, mielőtt fertőzési forrássá válnának. A legkíméletesebb eljárás a kézi leszedés, de több növénynél ez sok időt igényel, ezért cirokseprűvel óvatosan az ágak közé hatolva gyorsítható a munka. Kíméletes és a gyors módszer a nagy erejű vízsugárral való eltávolítás, amely során lehetőleg lefelé irányuló szögben kimosathatók a könnyen leváló, elpusztult részek. Persze ez nem mindenütt lehetséges. Furcsa, mert nem szoktunk hozzá; a tujákat is permetezni kell. Júliustól októberig kéthetente permetezni kell a tujákat kaptán, mankoceb, kresoxim-metil, miklobutanil vagy tribázikus rézszulfát hatóanyagú szerekkel. Az áruházakban tudnak felvilágosítást adni, h pontosan mely szerek tartalmazzák ezeket az anyagokat.
A ragacsosságnak két oka lehet: vagy a citromfa levelében található illóolajok; ez esetben semmi baj nincs. Vagy kártevő rovar: főleg pajzstetvek, melyek lehetnek a száron, de a leveleken is gyakoriak. Vizsgálja meg, hogy levéltetvek vagy pajzstetvek vannak-e a citromfán, mert ettől függ a védekezés módja. Valószínűbb, hogy pajzstetvek. Folyamatosan öblített, szappanos vizes szivaccsal alaposan le kell dörzsölni, valamint 7-10 naponta, 2-3 alkalommal Vektafid A/E-el szabadtéren permetezni, illetve Actara 25 WG megfelelően hígított oldatával ismételten beöntözni, amennyiben a növény szára még nem nagyon fás. Utóbbi készítménnyel -de csak a szabad levegőn- (!) permetezni is lehet. A növényt a későbbiekben is érdemes figyelni, és ha újra megjelennek a pajzstetvek, azokat mielőbb el kell távolítani az említett módon, és a növényvédő szeres kezeléseket is meg lehet ismételni.
Lehet hogy huzat érte, esetleg túl lett öntözve. Vagy kórokozó támadta meg. Van valami a levelek fonákján? Esetleg a földjén? Az egészséges növényrész vízbe rakva ki kell, hogy gyökerezzen. Ilyen úton megújíthatja növényét.