4721. Ősszel is érdemes még permeteznünk?
Még mindig tartogat meglepetést számunkra az időjárás. Az elmúlt hetek csapadékos majd fullasztóan párás napjai kedveztek egyes gombák terjedésének.
Még mindig tartogat meglepetést számunkra az időjárás. Az elmúlt hetek csapadékos majd fullasztóan párás napjai kedveztek egyes gombák terjedésének.
Ha egy nyugodt őszi délutánra vágysz sok-sok virággal, szépséges virágkötészeti kompozíciókkal, illatos gombákkal, sétával a színesedő lombok alatt, akkot látogass el az Őszi dísznövémykiállításra a budai arborétumba.
Számomra az idei év meglepetései az ostorfákon egyre jobban terjedő pajzstetvek és a tölgyfán megjelenő csipkéspoloska nagymértékű kártétele voltak.
A fűmagkeverék kiválasztása különösen fontos a gyeptelepítés előtt: nem túlzás azt mondani, hogy ez befolyásolja majd a következő 15 évi munkát a kertben.
A nyugati ostorfát a kertészek kiváló tűrőképessége miatt ültetik utcai sorfaként, de kiderült, hogy köze van Frakk a macskák réme meseregény megszületéséz is. Famese a Magyar Népmese Napjára.
Kedves László! Kérem, hogy készítsen, vagy kérjen meg valakit, hogy készítsen a növényről néhány képet. (Minél tisztább a kép, annál jobb). Így látatlanban elég nehéz megállapítani, hogy melyik hagymás lehet. Várjuk hát a képeket!
Gyümölcs és díszfáknál a metszést nyugalmi időszakban kell/lehet elvégezni, időjárástól függően március végéig. A 3 ágból egyet érdemes meghagyni, és a megfelelő magasságban visszametszeni úgy, hogy a szemek alakíthatóak legyenek. További jó kertészkedést!
Most jelent meg egy cikkünk, amiben felsoroltunk néhány zöldséget, amelyeket nyugodtan termeszthet árnyékban, mérsékelt napfényben. Amúgy a legtöbb zöldség megél kevés napfénnyel is, hátránya ennek az, hogy nem képesek rendesen kifejlődni (valamivel gyengébbek maradnak, fakóbb színek, kisebb méret, stb.). A szóban forgó cikk: Konyhakert kialakítása kevés napfényben
Kedves Beáta! A képen a virágzás utáni mag tokok láthatók. Ez természetes folyamat, bár az elvirágzott részeket le szokták vágni, hogy a hagyma elől ne vesszen pocsékba a magérlelésre szánt energia. Vágja vissza az egész növényt, és szedje ki a földből úgy, hogy ne maradjon rajta föld. Ezután a hagymát sötét, száraz és szellős helyen, el kell rakni őszig, amikoris újra el kell ültetni. Íly módon újra fog virágozni.
Üdvözlöm! Nehéz kérdés ez így. Kéne tudni a környezetet, ahol tartja, fény viszonyok, víz, huzat stb. Szerintem ez a túlzott tápanyag ellátás, vagy tápanyag hiány lehet. Ne adjon semmilyen tápanyagot és mérsékelten öntözze, akkor kiderül, ha esetleg sok a tápanyag, ha ezek után is ugyan olyan, akkor próbálja növelni az adagot, ha semmilyen megoldás nem használ, kérem írjon és írja le, a összes környezeti tényezőt!